Filistin Meclisi İle Lübnan Meclisi Arasında Dostluk Grupları Kuruldu

Ahmed Bahr başkanlığındaki Filistin Meclis heyeti Lübnan'ı ziyaret etti.

Filistin Meclis Başkan Vekili Dr. Ahmed Bahr, iki taraf arasında ilişkileri güçlendirmek için Filistin Meclisi ile Lübnan Meclisi arasında dostluk grupları kurulduğunu ifade etti.

Dr. Ahmed Bahr bu açıklamayı, Lübnan’ı ziyaret eden Filistin Meclis heyetinin Lübnan heyetiyle dün (30 Mart Pazartesi) öğleden sonra gerçekleştirdiği görüşmenin ardından yaptı. Lübnan’ın başkenti Beyrut’un Aynu’t-Tine bölgesinde Lübnan Meclis Başkanı Nebih Berri ile görüşen Filistin heyetinde, heyete başkanlık eden Dr. Ahmed Bahr, milletvekili Mervan Ebu Ras, Abdurahman el-Cemel, Ahmed Ebu Halebiyye, Filistin Meclisi Basın ve Enformasyon Müsteşarı İyad el-Kurâ, meclis başkanın büro müdürü Abdulkadir Ebu’n-Nur bulundu.

Görüşmede Bahr, Siyonist işgal devletinin Filistin halkına karşı sürdürdüğü zulme dikkat çekerek, Gazze’ye uyguladığı barbar ambargo nedeniyle onlarca çocuğun, kadının ve yaşlının hayatını kaybettiğini; Batı Yaka’da baskın ve tutuklamalarına devam ettiğini, Kudüs’te ise Filistinlilerin evlerini yıktığını ve arazilerini gasp ettiğini belirtti.

Görüşmede ayrıca, Lübnan’da yaşayan Filistinli mültecilerin yaşadığı sıkıntıların azaltılması için Lübnan hükümetinden olumlu bazı adımlar atmasını beklediklerini belirten Bahr, özellikle ticaret ve meslek konularında mültecilere uygulanan kısıtlamaların kaldırılmasını istedi.

Lübnan’ı ziyaret eden Filistin heyeti daha sonra Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora ile görüştü. Filistin heyeti görüşmede Başbakana Filistinli mültecilerin çektikleri sıkıntıları ve bu sıkıntıların hafifletilmesi için olumlu bazı adımlar atılmasını beklediklerini söylemesi üzerine Başbakan Sinyora, Nehru’l-Barid mülteci kampının imarı için çaba göstereceklerine ve Filistinli mültecilerin sıkıntılarını azaltmak için de gereken tedbirleri alacaklarına söz verdi.

Diğer Haberler