FİFA' dan Müslümanlara Büyük Ayıp

FIFA Etik Kurulu, Stau Bükreş'in 'Müslüman olduğu için uğursuzluk getirdi' manşetini delil saymadı.

Türk yardımcı antrenör Yüksel Yeşilova'yı 'Müslüman olduğu için takıma uğursuzluk getirdiğini' öne sürerek takımdan kovan Steaua Bükreş Kulübü Başkanı Gigi Becali, delil yetersizliği gerekçesiyle beraat etti.

FIFA Etik Kurulu, beraat kararını bugün resmi bir yazıyla Romanya Futbol Federasyonu'na bildirdi. Başkan Paolo Lombardi imzasıyla gönderilen yazıda, Becali'ye atfedilen ve dini ayrımcılık içeren ifadeler için, yeterli delil bulunamadığı belirtildi. Yazıda, 'Eldeki verilerin dikkatle incelenmesi sonucunda, Becali'nin cezalandırılmasını gerektirecek yeterli delil bulunamamıştır.' ifadelerine yer verildi.

Kararı adil bulmayan Yüksel Yeşilova ise AİHM'e müracaata hazırlanıyor. Mediafax haber ajansına konuşan Yeşilova, 'Becali benden kolay kolay kurtulamaz. Hemen bugün Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne şikayetimi ileteceğim.' sözleriyle hakkını aramaya devam edeceğini vurguladı.

Teknik Direktör Dorinel Munteanu ile 8 hafta Steaua Bükreş'i çalıştıran yardımcı antrenör Yüksel Yeşilova, görevde kaldıkları süre içinde takım ancak 1 galibiyet alabilmişti. Bunun üzerine kulübün patronu Gigi Becali, Gazeta Sporturilor'a verdiği özel mülakatta başarısızlığı Türk yardımcı antrenöre yıkmıştı. Gazetenin 'Steaua Bükreş Müslümana yasak!' manşetiyle yayınladığı röportajda Becali, 'Ben dindar bir Hıristiyanım. Bir Müslüman bana ne şans getirecek? Elbette bu adam uğursuzluk getirdi.' suçlamasında bulunmuştu.

Kaynak: Ajanslar

Diğer Haberler