Erdoğan G20 Zirvesi'nde Trump'la Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Zirvesi'nde ABD Başkanı Donald Trump'la görüştü.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'nde "Adil ve Sürdürülebilir Gelecek" temalı özel oturuma katıldı. Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere bulunduğu Arjantin'in başkenti Buenos Aires'teki temaslarına başladı.
G20 Zirvesi'nin Dönem Başkanı ve Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Macri, toplantı başlamadan önce Costa Salguero Fuar Alan'ında liderleri tokalaşarak karşıladı. 
Erdoğan, G20 aile fotoğrafında hazır bulundu, daha sonra diğer devlet başkanlarıyla zirvenin ilk programı olan "Adil ve Sürdürülebilir Gelecek" temalı özel oturuma geçti. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, oturum başlamadan önce ABD Başkanı Donald Trump ile sohbet etti.
Görüşme esnasında Erdoğan'ın yanında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da hazır bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Güney Afrika Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Şili Devlet Başkanı Sebastian Pinera ve Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile de bir araya geldi.
Mark Rutte ile olan görüşmede Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, Dışişleri Başdanışmanı Sadık Arslan da yer aldı.

Diğer Haberler