El Kassam Denizden Saldırdı

Kassam Tugayları'nın deniz komandoları işgal ordusunun özel birliğini pusuya düşürdü.

Filistin İslâmî Direniş Hareketi'nin askerî kanadı İzzettin Kassam Tugayları, siyonist işgal güçleri tarafından oluşturulan Shayetet 13 adlı deniz komando birliğine mensup işgalci askerleri 13 Temmuz Pazar gece yarısından sonra dört ayrı noktada pusuya düşürerek bazılarını öldürüp bazılarını da yaraladığını duyurdu.

İzzettin Kassam Tugayları tarafından yapılan açıklama ile gerçekleştirilen eylem hakkında ayrıntılı bilgi verildi. Açıklamada Shayetet 13 deniz komando birliğinin ön izleme amacıyla gönderdiği şişme botlardaki deniz komandolarının, Gazze'nin batısındaki Sudaniye bölgesinin sahilinde saat 01.12'de sahile yaklaşmakta oldukları sırada üç ayrı noktada mücahitler tarafından pusuya düşürüldükleri ve bazıları öldürülürken diğerlerinin de yaralı bir şekilde kaçmak zorunda kalmaları sebebiyle tamamen etkisiz hale getirildikleri, sonra bölgeye baskın düzenlemeye kalkışan bir grubun da saat 03.00 sıralarında dördüncü bir noktada pusuya düşürüldüğü ifade edildi.

Bu pusular üzerine işgal güçlerinin, askerlerinin pusuya düşürüldüğü noktalara yoğun hava saldırısı gerçekleştirdikleri ancak mücahitlerin sağ salim bir şekilde üslerine geri dönmeyi başardıkları ifade edildi.

İşgal güçlerinin özellikle askeri kayıplarını gizleme kararı aldığı için pusunun kabul edildiği ancak sadece dört askerin yaralandığının iddia edildiği haber verildi. Ancak eyleme katılanlar bu bilginin doğru olmadığını, işgalci askerlerden birkaçının hayatını kaybettiğinin kesin olduğunu dile getirdiler.

Kassam Tugayları adına yapılan açıklamada işgalcilerin karadan veya denizden yapacağı herhangi bir saldırı ihtimaline karşı mücahitlerin sürekli alarm durumunda olduklarına, göğüs göğüse çarpışmaların işgal güçleri açısından ağır maliyetinin olacağının düzenlenen baskınlarla ve kurulan pusularla da kendilerine gösterildiğine dikkat çekildi.

El Kassam: Tel Aviv'i Vuracağız!

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, televizyonda yayımlanan ses kaydıyla yaptığı açıklamada, "Kassam Tugayları, bu akşam saat 21.00'den sonra Tel Aviv'de bazı hedeflere füzelerle operasyon düzenleyecek" dedi.

Ebu Ubeyde, Kassam'ın "bu operasyonda 80J tipi füzeler kullanacağını" belirterek, İsrail'i sivillere karşı uyardı.

Kassam geçen çarşamba günü de 80J tipi füzelerle başkent Tel Aviv'de bazı noktalara saldırı düzenlemişti.

Diğer Haberler