Eğer Amerika Olmasaydı BAE ve Arabistan Yemen'e Adım Atmaya Cesaret Edemezdi

Yemen Ensarullah Hareketi üyelerinden biri şu vurguda bulundu: Amerika ve müttefiklerinin bölgedeki sömürge dönemi sona ermiştir.

Yemen Ensarullah Hareketi siyasi ofisi üyesi Ali el-Kahum yaptığı açıklamada; Amerika olmasaydı BAE ve Arabistan'ın Yemen'e saldırmaya cüret edemeyeceklerini belirtti.
 
El-Kahum daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: Amerika ve müttefiklerinin bölgedeki sömürge dönemi sona ermiştir ve Yemen halkı bu sömürge ile mücadele etmektedir. Amerika bölgedeki paralı askerleri vasıtasıyla Yemen halkına yönelik kuşatmaya katılmaktadır ve bu ülke Yemen'e yönelik savaşın uç noktası sayılmaktadır.
 
Suudi savaş uçaklarınca Yemenli balıkçı teknelerine saldırı
 
Suudi Arabistan'a ait savaş uçaklarınca el-Hadide kentindeki Kabala adası yakınlarında Yemenli balıkçı teknelerine yapılan saldırıda bir kişi şehit olurken bir kişi de yaralandı ve balıkçılardan 3'ünden haber alınamamaktadır.
 
Yemenli güçlerin misilleme operasyonu
 
Yemen ordusu ve halk komiteleri Arabistan'ın devam eden saldırılarına karşılık olarak, Hub ve el-Şeaf bölgesindeki Saberin cephesinde Suudi askerleri taşıyan aracı patlattı ve operasyonda çok sayıda Suudi asker yaralandı veya öldü.

Diğer Haberler