CAFERİDER Öncülüğünde 14 Farklı Şehirden Suç Duyurusu

21 Aralık 2016 tarihinde TRT kanalında yayınlanan "Gündem Ötesi"isimli programda Alevi-Caferi inancına yönelik hakaretlere karşı CAFERİDER öncülüğünde suç duyurusunda bulunuldu.

Geçtiğimiz günlerde Devlet televizyonu TRT'de yayınlanan "Gündem Ötesi" isimli programda Alevi Caferi inancına yönelik hakaretler edilmiş, programın sunucusu ve konuklarına, başta ülkemiz olmak üzere dünyanın dört bir yanından tepkiler gelmişti.
 
Ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılı süreçte Devlet büyüklerinin her platformda dile getirdiği birlik ve beraberlik çağrılarına rağmen,21 Aralık 2016 tarihinde  Devlet televizyonu TRT'de yayınlanan "Gündem Ötesi" isimli programda, inançlara hakaret edilerek ayrıştırıcı ve hedef gösteren skandal bir program yapılmıştı.
 
Bu yapılan programa Ehlibeyt inancına mensup vatandaşlar,kanaat önderleri,sivil toplum kuruluşları yoğun tepki göstermişti.
Tepkiler RTÜK'e yapılan on binlerce şikayetle devam etmişti.
 
Bu skandal program için hukuki çalışmalarda başlamıştı.Bu çalışmalar neticesinde CAFERİDER öncülüğünde yaklaşık 14 ilimizde savcılıklara suç duyurusunda bulunuldu.
 
Türkiye'nin yaklaşık 14 farklı şehrinden yapılan suç duyurusunda, inançlara yönelik hakaretin  suç olduğuna,mezhepler üzerinden ülkemizde fitne çıkarmak isteyen iç ve dış mihrakların amaçlarına uygun ,kışkırtıcı ve inançları aşağılayan programların derhal sonlandırılması ve cezai işlem uygunlanması vurgusu yapıldı.
 
 
 

 

Diğer Haberler