Barbar Ermeniler Yine Mezarlığa Saldırdı

Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarında dini abideleri ve türbeleri tahrip eden barbar Ermeniler şimdi de Ağdam Mezarlığı'na saldırdı.

İşgalci Ermeniler Azerbaycanlıların Ağdam'daki Karacı mezarlığını talan ettiler. İki yüzyılı aşkın bir geçmişe sahip mezarlık şehrin 6-7 kilometre dışında bulunuyor.

Çeşitli sivil toplum kuruluşları daha önce de defalarca Ermenilerin işgal altında tuttukları Azerbaycan topraklarında mezarlıklara saldırdığını, mezar taşlarını ve mezarlık demirlerini sökerek inşaat malzemesi olarak kullandıklarını dile getirmişti.

Böyle bir akibet Ağdam'daki mezarlığında başına geldi. Ermeniler, Azerbaycanlıları topraklarından ayırdıkları, Ağdam'ı terk etmeye mecbur ettikleri, halkını katlettikleri yetmezmiş gibi Müslüman mezarlıklarını da talan etmeye başladılar. Böyle giderse yakında bu mezarlık yok olacak.

Bu konuda bir açıklama yapan Azerbaycan İçişleri Bakanlığı basın sözcüsü İlhan Poluhov şunları söyledi: "Azerbaycanlıların mezarlarının tahrip edilmesi, Ermenilerin barbar yüzünü bir daha göstermiş oldu. Onlar Azerbaycan topraklarındaki milli, manevi ve kültürel değerlere saygı göstermiyorlar. Bu, ilk değildir; Ermeniler, kültürel ve dini abidelere sürekli saldırıyorlar. Onlar bunu hem kendi topraklarında, hem de işgal altındaki Azerbaycan topraklarında yapıyorlar. Bu gerçekler işgalci Ermenilerin barbar olduğunun ispatıdır."

Diğer Haberler