Bahreynli Lider Zeynebiye'de (Foto) (Video)

Resmi temaslarda bulunmak üzere ülkemize davet edilen Bahreyn el Vifak Partisi Lideri Şeyh Ali Salman, teşekkürlerini sunmak üzere geldiği Zeynebiye'de çeşitli temaslarda bulundu; büyük ilgi gördü.

5 Ağustos Cuma günü CAFERİDER Alimler Yüksek İstişare Kurul Başkanı H. Ş. Abdullah Turan ile Zeynebiye'ye gelen Şeyh Ali Salman, Zeynebiye Camii İmamı Ş. Hamit Turan, Zeynebiye Derneği Başkanı Hasan Salman ve Zeynebiye Medya Sorumlusu Kasım Alcan tarafından karşılandı. Turan ile Bahreynli Ehlibeyt dostlarının durumu üzerine sohbet eden Salman; daha sonra Avrupa'nın ve ülkemizin en büyük inanç ve kültür merkezi olacak Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezi projesinin Arapça tanıtım filmini izledi.

Basın mensuplarının da büyük ilgi gösterdiği ziyarette Türk ve Arap medyasına açıklamalarda bulunan Salman, Bahreyn'de zulümler başladığından bu yana zalimleri çeşitli etkinlikerle kendilerini destekleyen Türk halkına ve Türkiyeli Caferilere teşekkürlerini bildirdi.

Cuma namazını Zeynebiye Camii'nde Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz'ün imamlığında eda eden Bahreynli lider, namazın ardından Zeynebiyelilere seslenerek Bahreyn halkının selamlarını iletti.

Salman, Zeynebiye Derneği'nde Ehlibeyt alimleri ile de biraraya geldi. İkitelli Hz. Ebu Talip Camii İmamı Ş. Ali Salman ile Ş. Hüseyin Çaça; Zeynebiye Hac ziyaret sorumlularından Ş. Kemal Otay, Ş. Hasan Yazar, Ehlibeyt alimlerimizden Seyyid Seccad Karakuş ve Ş. Cevad Gök'ün de hazır bulunduğu ziyarette ZCKM inşaatını da yakından görme fırsatı bulan Şeyh Ali Salman, projenin büyüklüğü karşısında takdirlerini ve heyecanını dile getirdi.

Zeynebiye Ramazan Şenliği alanı ve ülkemizin en büyük anfitiatrı olacak olan Aşura Meydanı projesi ile İFA Spor Tesisleri'ni de dolaşan Bahreynli lider, Zeynebiye'den uğurlandı.

Ziyaretin videosunu izlemek için tıklayınız.

Diğer Haberler