Bahreyn Güvenlik Güçleri Gösteri Yapan Halka Saldırdı

Bahreyn Perşembe gecesi, başta Ayetullah İsa Kasım’ın tutuklanması olmak üzere, devletin yaptığı yanlış eylemleri kınamak amaçlı sokaklara dökülen insanlar ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalara şahitlik etti.

Ayetullah İsa Kasım’ın fedaileri olan gençlerin, Alî Halife hanedanının El Deraz bölgesinde düzenlediği saldırıda şehit edilmelerinin kırkıncı gününde, Bahreyn’in farklı bölgelerindeki şehirlerde insanlar sokaklara dökülerek hükümet aleyhinde gösteriler düzenledi. Sokakları kapatarak devletin yaptığı eylemlere, özellikle de Şeyh İsa Kasım’ın tutukluluğunun devam etmesine ve kadın tutukluların artmasına karşı duydukları öfkeyi gösterdiler.
 
Güvenlik güçleri, göstericilerin üzerine gözyaşı bombası ve mermi atarak tezahüratları şiddetle bastırdı.
 
Diğer taraftan halk askeri birlikleri ve “14 Fevriye İtilafı”, insanları kadınların tutuklanmasının artmasına ve Cuma namazına getirilen yasağa karşı çıkmaları için El Deraz bölgesinde tezahüratlara davet ettiler.
 
Aynı şekilde dün gece ülkenin gençleri Kerezkan, El Neviderat, Demestan, El Meamir, El Senabes ve El Diye şehirlerinde de, kadın tutukluların artmasına ve Bahreyn Şiaları lideri Şeyh İsa Kasım’ın tutukluluğuna karşı gösterilerde bulundular.

Diğer Haberler