Bahreyn Emniyet Güçlerinin Hz. Hüseyin Merasimlerine Saldırıları Devam Ediyor

Bahreyn'de emniyet güçleri El Musalla kentinde Hz. Hüseyin (as) merasimlerine saldırıda bulundular.

Bahreyn emniyet güçleri Demistan bölgesinde de kente saldırarak Aşura bayrak ve posterlerini parçaladılar.
 
Yerel kanal 14 Şubat'ın haberine göre; Bahreyn'in El Meamir kentinin inkılap gençliği Aşura eserlerine kast eden emniyet güçleri ile çalıştılar.
 
Diğer taraftan Bahreyn din adamları, 14 Şubat 2011'den bu yana Bahreyn'de başlayan inkılabın tetikleyici faktörleri, hidayet edici, birlik ve beraberlik oluşturan unsurları olarak, bu Muharrem ayında bir bildiri yayınladılar. Bu bildiride; yetkililerin, Hüseyniyelere ve Hz. Hüseyin yas merasimlerine saldırıda bulunup tehdit etmelerini kınadılar ve halkı merasimleri daha azametli yapmaya davet ettiler.
 
Muharrem ayının başında birçok muhalif grup, özellikle de El Vifak Cemiyeti yayınladıkları bildiri ile hükümeti kınadılar.
 
El Vifak yayınladıkları bu bildiride; emniyet güçlerinin birçok bölgede Hz. Hüseyin merasimlerine yaptıkları saldırılar sonucu oluşan durumun istatistiklerini paylaşarak bu eylemleri ve de Ayetullah Şeyh İsa Kasım'ın evinin ablukasının sürmesini şiddetle kınadılar. Ayrıca hükümetin bu eylemlerinin inkılabı daha da güçlendirdiğini açıkladılar.

Diğer Haberler