Bağcılar İmam Ali Camii'nin Temeli Atıldı (Foto)

21 Ekim Pazar günü saat 13.30’da Bağcılar İmam Ali Camii'nin temel atma töreni büyük bir katılım ve coşkuyla gerçekleşti. Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz'ün katılımıyla programa geçildi.

Tören alanında kurulan 4 adet bağış sandığında 3 saatte yaklaşık 3 milyon TL para toplandı.
 
İstanbul’da ki Caferilerin yoğunlukla yaşadığı bölgelerden biri olan Bağcılar’da Ehl-i Beyt dostları için yetersiz kalan imam Ali Camii yıkılmıştı.
 
Tekrar yapımına başlanan İmam Ali Camiinin temel atma törenine başta Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz olmak üzere, İstanbul 3 Bölge Milletvekili Şamil Ayrım, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Eski Belediye Başkanı Feyzullah Kıyıklık, Turan Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Adalet Turan olmak üzere çok sayıda Ehl-i Beyt alimi katıldı.
 
Temel atma töreninin sunuculuğunu eğitimcilerimizden Tuncay Otay gerçekleştirdi.
 
Temel atma töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
 
Ehl-i Beyt âlimlerinden Ş. Muhammed Karaduman'ın Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti.
 
Bağcılar İmam Ali Camii imamı ve aynı zamanda CABİR Başkanı Hasan Karabulut hoş geldiniz konuşması yaptı.
 
Turan Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Adalet Turan, “Ehl-i Beyt yolunda elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Başta Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz olmak üzere, bütün alimlerimize bize bu güzellikleri yaşattıkları için teşekkürlerimi bir borç bilirim” dedi.
 
Hoş geldiniz konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan "Camiler her zaman birleştirici, bir araya getirici unsurlardır. Bütün müminleri bir araya getiren bir unsur olur." diyerek birlik ve beraberlik mesajları verdi.
 
Daha sonra kürsüye davet edilen Bağcılar Eski Belediye Başkanı Feyzullah Kıyıklık "Camiler İslam’ın öğretildiği, ibadet edilen yerler demektir. İnşallah İmam Ali Camii güzelliklere vesile olmaya devam edecektir." diyerek hayır temennilerinde bulundu.
 
Kıyıklığın'ın konuşmasından sonra, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı "Toplumlar kendi değerlerini kendileri oluştururlar. İnsanlar hayır işte yarıştıklarında karşılaştıkları zorluklarda Allah yardımcı olur. Camilerimiz sadece ibadet yeri değil, İslam kurallarının öğretildiği mukaddes mekânlardır." dedi.
 
Çağrıcı'nın konuşmasının ardından, İstanbul 3 Bölge Milletvekili Şamil Ayrım "İnşallah Rabbim ilerleyen günlerde Bağcılar İmam Ali Camii'nde bizlere tekrar ibadet etmeyi nasip eder." diyerek, anlamlı mesajlar verdi.
 
Ayrım'ın ardından Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, “Ülkemize fitne yuvası yapmıyoruz. Yaptığımızın doğru olduğu neticesinde nitekim nefesimiz bu bendende var bizimde elimizden gelen de bu. Bu tür şeyler yapmayı Allah bize nasip etsin inşallah camiamız daha güzel hizmetler yapacak büyük hizmetler müesseselere sahip olacaktır. Bu cami burada birlik bozmaya değil, tanışmaya ve kaynaşmaya vesile olmuştur, olmaya da devam edecektir.” dedi.
 
Konuşmaların ardından dualar ve salavatlar eşliğinde, butona basılarak ilk harcın atılmasıyla, temel atma töreni gerçekleştirildi.
 
Muhabir: Ali Ekber Gökçe
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Diğer Haberler