Ayetullah Sistani'nin Temsilcisi'nden Basra Açıklaması

Irak'ın büyük dini merciliği Ayetullah Sistani'nin temsilcisi, dini merciliğin Basra ile ilgili şimdiki girişimlerinin bu vilayet sakinleri ve özellikle şehitleri için yapılacak en ufak bir görev olduğunu belirtti.

Ayetullah Sistani'nin temsilcisi Ahmed Safi yaptığı açıklamada; Basra'da şu sıralarda yaptıklarının Irak vilayetleri arasında en fazla şehit veren sabırlı Basralılar özellikle şehit aileleri için en küçük bir vazife olduğunu belirtti.
 
Basra'nın tüm cephelerde Haşdi Şabi güçlerine zafere kadar lojistik yardım ve fedakarlık konusunda öncü olduğuna dikkat çeken Safi, bu girişimlerinin yapabilecekleri en ufak vazife olduğunu kaydetti.
 
Ahmed safi son günlerde Ayetullah Sistani'nin talimatı üzerine bir heyet ile birlikte Basra'ya gelerek, halkın sorunlarını yerinde takip etti.
 
Safi ayrıca, dini merciliğinin Basra için kendini görevlendirdiğine işaretle, Ayetullah Sistani'nin talimatıyla su krizinin tırmanmasının ardından Basra'ya geldiğini belirterek, Ayetullah Sistani'nin mercilik malından su pompalama cihazlarının alımı için kendini görevlendirdiğini vurguladı.
 
Ayetullah Sistani'nin Temsilcisi ayrıca, Basra kentinin birçok hizmeti hakkettiğini çünkü sorunların gerçekten ciddi olduğunu belirtti.

Diğer Haberler