Arap Rejimleri Siyonist Rejim’e Hedefine Ulaşması Konusunda Yardım Ediyorlar

Lübnanlı bir stratejik konular uzmanı şunları söyledi: Siyonistler kendi planlarını uygulamak istiyor ve Filistin’in tamamında bir Yahudi devleti kurmaya hazırlanıyorlar.

Lübnanlı stratejik konular uzmanı Galip Kandil Tasnim Haber Ajansına verdiği röportajda Mescid-i Aksa’da meydana gelen son olayları değerlendirdi. 
 
Kandil’e göre, Arap ülkeleri şuan Siyonist Rejim ile planını uygulama konusunda işbirliği yapıyor. 
 
Galip Kandil şu açıklamalarda bulundu: Siyonist düşmanın açık bir komplosu bulunuyor ve bu komploda beklenmeyen bir kişi için değil ve bunun dışında birşey söyleyen herkes yalancıdır ve sorumluluktan kaçmaya çalışmaktadır. Arap ülkeleri de şuan planını bölgedeki uygulaması konusunda Siyonist Rejim ile işbirliği yapmaktadır. Siyonist Rejim şehirler kurarak işgal ettiği bölgeyi Yahudileştirmeye çalışıyor ve şuan işgal altındaki topraklardaki ayrık adalarda bulunan Filistinli vatandaşlara yönelik baskıyı artırmıştır. İsrail’in mukaddes bölgeleri Yahudileştirme çabası ve Müslümanlar ile Filistinlilerin maaşlarını vermeme uygulamaları hem 1942’de ve hem de 1967’de İsrail’in Filistin’i işgaliyle başladı. Siyonist Rejim’in tüm bu uygulamaları herkes tarafından bilinmektedir ve bunu inkar eden herkes kendini kandırmış olur. Filistin halkı bu durumu çok iyi biliyor ve Amerika’nın vaadlerinin arkasına saklanmış olan yöneticilerinden hiçbir ümitleri yoktur ancak ellerinde bulunan mevcut imkanlarla bu gerçekle mücadele etmeye çalışıyorlar. Filistinliler gösteri düzenleyerek, intifadalarla ve eylemlerle işgalci güçlerle mücadele etmeye çalışıyor ve böylece tüm Arap ve İslami grupların kendilerine bir yararı olmadığını ilan ediyorlar. Siyonistler Filistin’de bir Yahudi devleti ilan etmenin peşindeler. 
 
Lübnanlı stratejik konular uzmanı açıklamalarının devamında Fars Körfezi Arap ülkelerinin Siyonist Rejim ile ilişkileri normalleştirmelerinin Mescid-i Aksa’da yaşanan son olaylarla olan ilişkisi hakkındaki soruya verdiği yanıtta şunları söyledi: Siyonistlerin Yahudi devleti kurma ve bunu ilan etme gibi bir amaçları var ve onlar Filistin’in hem 1942 topraklarını ve hem de 1967 topraklarını tamamen Yahudileştirmeye çalışıyorlar. Arap kuruluşlar özellikle de Fars Körfezi’nde kukla olmuş olan Arap ülkeler hem açıkça ve hem de gizlice Siyonist Rejim ile doğrudan ilişkilere sahiptirler ve Siyonist Rejim’e hedefine ulaşması konusunda yardım etmektedirler. Siyonist siyasi ve askeri yetkililerinin büyük çoğunluğu Fars Körfezi Arap ülkelerinin İsrail ile ilişkileri normalleştirme çabalarına işaret etmişlerdir.  

Diğer Haberler