ABD’nin Tüm Planları IŞİD ile Aynı Çizgide

Suriye Cumhurbaşkanlığı Politika ve Medya Müsteşarı Buseyna Şaban, ABD’nin tüm planlarının IŞİD ile aynı çizgide olduğunu belirterek, Amerika savaş uçaklarının Suriye ordusu askeri üslerine saldırmasının kesinlikle başka bir açıklamasının olamayacağını bildirdi.

İSNA’nın verdiği habere göre Suriye Cumhurbaşkanlığı Politika ve Medya Müsteşarı Buseyna Şaban dün Çin özel temsilcisi Şiyeh Şiyao Yuan ile katıldığı ortak basın toplantısında Amerika ve bölgedeki müttefiklerinin, IŞİD’i mali, askeri ve silah açısından destekleyen kesim olduğunu bildirdi.
 
BM Güvenlik konseyi kararnamelerinin, teröristlerin destekçileri ve onların geçişlerine gerekli kolaylıklar sağlayanların cezalandırılması gerektiğine açıklık getirdiğini ama bu kararnamelerin şimdiye kadar kesinlikle dikkate alınmadığını belirten Şaban, Suriye ve Irak arasındaki ilişkilerin takviye edilmesi ve bu yolla teröristlere son ölümcül darbenin indirilmesi gerektiğini bildirdi.
 
Çin özel temsilcisi de bu basın toplantısında Çin’in tüm tarafların katılımıyla ulusal bir hükümetin kurulmasından yana olduğunu bildirdi.
 

Diğer Haberler