ABD İşgal Güçlerinin Olduğu Ülkelerde Kan ve Gözyaşı Var

Amerika, Asya'yı cehenneme çevirdi

Peşaver'de ölü sayısı yükseliyor Pakistan'ın kuzeybatısındaki Peşaver'de büyük bir otelde dün bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ölenlerin sayısı 17 olarak açıklandı. Polis açıklamasında, bu sabah saatlerinde enkazdan 5 ceset daha çıkarıldığını ve ölü sayısının 17'ye yükseldiğini belirtirken, ölenler arasında 2 BM çalışanının bulunduğu ifade edildi. 64 kişinin yaralandığı saldırıdan sonra 3 kişinin hala kayıp olduğu belirtilen açıklamada, arama kurtarma ekiplerinin binanın çeşitli katlarında sıkışmış insanlar olabileceğini belirttiği ve dolayısıyla ölü sayısının artmasından endişe edildiği kaydedildi.

ABD'nin sivillere Afganistan saldırısında bilanço artıyor


Afganistan'da Amerikan askeri konvoyunda bulunan askerlerinin el bombası atması sonucu ölenlerin sayısı ikiye, yaralı sayısı 50'ye çıktı.

Ülkenin kuzey doğusundaki Kunar vilayetinin kalabalık bir meydanında Amerikan askeri konvoyundan el bombası atılan yerin yakınında bir okul ve cami bulunduğu, yaralananlardan büyük bölümünün çocuk olduğu belirtildi. Afganistan İçişleri Bakanlığı ve Amerikan ordusu saldırıdan gerillaları sorumlu tutarken, ellerinde bombanın Rus yapımı olduğuna dair fotoğraflı kanıt bulunduğunu iddia etti. Eğitim Bakanlığı ise açıklamasında, olayın Amerikalılar tarafından yapıldığı belirtildi. Görgü tanıkları da olaydan Amerikan askerlerinini sorumlu tuttu.

Hindistan'da bombalı saldırı: 11 ölü

Hindistan'ın doğusunda Maocu militanlar tarafından düzenlendiği tahmin edilen bombalı saldırıda 11 polis öldü, 6 polis yaralandı. Üst düzey polis yetkilisi V.D. Ram, saldırganların Jharkhand eyaletinin başkenti Ranchi'nin 160 kilometre güneyinde, Batı Singhbhum semtinde yol kenarına yerleştirdikleri kara mayınını, devriye görevi yapan bir polis aracının geçtiği sırada patlattıklarını belirtti.

Bağdat'ta pazar yeri kan gölü

Irak'ın başkenti Bağdat'ta, Şii Müslümanların yoğunlukta olduğu bölgede bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ölü sayısı 35 oldu.

Yetkililer, saldırının Başaa kentindeki kalabalık bir pazar yerini hedef aldığını, park halindeki aracın patlaması sonucu 45 kişinin de yaralandığını açıkladı. Ölü sayısının artmasından endişe edildiği bildirildi.

Başaa kenti, Bağdat'ın 320 kilometre güneydoğusundaki Nasiriye kenti yakınında bulunuyor.

Haber5

Diğer Haberler