اوزگوندوز: بیایید دشمن را خوشحال نکنیم و روحیه خودی ها را خراب نکنیم

رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز درباره حمله مغرضانه اسرائیل به سربازان حزب الله بیاناتی را ارائه داشت.

اوزگوندوز حمله شرورانه ای را که توسط رژیم صهیونیستی انجام شد به شدت محکوم کرد. او برای آن شهدا آرزوی رحمت و مغفرت کرد و همدردی اش را با خانواده های آنها و مردم لبنان ابراز داشت. وی همچنین اظهار داشت که این حمله در روحیه دوستان ما خللی ایجاد نخواهد کرد.

اوزگوندوز: "اسرائیل به نیروهای حزب الله حمله کرد و در نتیجه این عمل، 9 سرباز کشته شدند. خدا روحشان را قرین رحمت کند. کسانی که ادعا می کنند فرماندهانی در میان این شهدا بوده اند اشتباه می کنند. همین دیروز بود (1982) که آنها تنها چند صد نفر بدون سلاح بودند. حتی بیروت، پایتخت لبنان، توسط اسرائیل اشغال شد و اسرائیل خودش برای آن، اعضای دولت منصوب می کرد.

ایالات متحده، فرانسه و ایتالیا وارد بیروت شدند و در کنار اسرائیل قرار گرفتند. همین چند صد سرباز موفق شدند آنها را از سرزمینشان بیرون برانند.

از آنجایی که صهیونیست ها طاقت شکست را ندارند، بارها و بارها حمله کردند. آنها می خواستند وجهه خود را حفظ کنند، اما سرانجام با یک شکست جدی مجبور به ترک لبنان شدند.

در آغاز جنگ سی و سه روزه، آنها تصور می کردند که در کمتر از یک هفته، جهانی بدون حزب الله خواهند داشت. با این حال، شکستی مفتضحانه در این جنگ نصیبشان شد.

 همچنین آنها در سال 1992 با تمام غرب ائتلافی داشتند، آن زمان هم توان مقاومت در برابر لشکر حزب الله را نداشتند. و اکنون حزب الله ارتشی بسیار مجهز و تعلیم دیده دارد که می تواند موشک، پهباد و سلاح های مدرنی را برای خودش تولید کند.

هر کدام از این سربازان بسیار مهم و در واقع یک قهرمان هستند. همه آنها زندگی را برای اسرائیل غیرقابل تحمل کرده و شکست ناپذیری اسرائیل را از بین برده اند. بنابراین، شهید شدن برای این سربازان، امری طبیعی ست، برای این که آنها نوعی حس حمایت را به ویژه در اعراب و به طور کلی برای مسلمانان زنده کرده اند.

در واقع، حتی اگر سربازان حزب الله شهید شوند، تعداد بیشتری از پی آن شهدا بر می خیزند. دشمن نباید به این خاطر خوشحال شود، چون دلیلی برای آن وجود ندارد؛ و دوستان ما باید انگیزه های مردم را بالا ببرند و مایوس نشوند. "

اکنون تنها نکته ای که می توانیم بر آن تاکید کنیم این است که:

"ما در طرف حزب الله هستیم، جبهه ای که با طرح خاورمیانه بزرگ و اسرائیل مبارزه می کند. این همان جبهه ایست که برای وحدت و کرامت مسلمانان مبارزه می کند. بنابراین، آیا فکر می کنید سخنانی که توسط کسانی که واقعا در جبهه اسرائیل هستند، ایراد می شود، قابل اعتماد و باورکردنی ست؟"

Diğer Haberler