اوزگوندوز: توهین به تمام ادیان باید جرم تلقی شود

رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز با خطاب قرار دادن هزاران نفر که برای نماز جمعه در مسجد زینبیه هالکالی گرد هم آمده بودند، مسائل مهمی را بررسی کرد.

رسول اکرم (ص) نور بی پایان است

هفته گذشته، هفته میلاد مبارک پیامبرمان بود و به همین مناسبت، این هفته توسط پیر جماران به عنوان هفته وحدت نامگذاری شد. ما ناراحت و متاسف هستیم که این به اصطلاح مسلمانان به گروه دشمنان اسلام پیوسته اند و در جریانات توهین به حضرت محمد (ص) شرکت می کنند.

دلیل چنین حملاتی این است که در لوای نور پیامبر، مردم ادیان و مذهب های مختلف، علی رغم تضادهای موجود در غرب و شرق به اسلام گرایش پیدا می کنند.

این حقیقت که مردم گروه گروه به اسلام گرایش پیدا می کنند باعث وحشت قدرت های امپریالیستی شده است. همان طور که خداوند در قرآن فرموده است، نور محمد (ص) همچنان خواهد تابید، چنان که از 1400 سال پیش تابیده است. افراد روشنفکر از این نور مقدس بهره می برند و این راه را ادامه می دهند. آن نور با نایب پیامبر و آخرین جانشینش، امام مهدی (عج) تمام جهان را فرا خواهد گرفت و بر تمام ادیان چیره خواهد شد. اسلام بر تمام جهان حاکم خواهد شد حتی اگر کافران آزرده شوند. به خواست خدا این اتفاق خواهد افتاد.

موسسات بین المللی باید توهین به ادیان را جرم تلقی کنند

پیامبران نباید مورد تمسخر قرار بگیرند. به خودتان بیایید. شما نمی توانید حجت های خدا روی زمین را مسخره کنید. به همین دلیل هفته گذشته به شما گفتم که ما کشتار در فرانسه را محکوم می کنیم.

چرا به شهروندان شلیک کردید؟ چرا به پلیسی که در حال انجام وظیفه بود و التماس کرد که او را نکشید و شما را برادر خواند، شلیک کردید؟

ما با محکوم کردن این کشتار، اندوه عمیق خود را نسبت به قربانیان این حمله تروریستی اعلام کردیم، به جز نسبت به کسی که کاریکاتور پیامبرمان را کشیده بود. من به خاطر این جمله، انتقادهای دوستانه ای را از برخی افراد شنیدم که می گفتند: "کاش آن فرد ار مجزا نکرده بودی."

من روی حرف خودم هستم. اگر وجدان ما را به بازی بگیرید، افراد احمقی در کنار افراد زیرک نمایان می شوند و این افراد احمق می توانند به شیوه ای عمل کنند که ما قبول نداریم. بنابراین، جای تاسف دارد که در روند پیش بردن یک مسئله، بخش های خوب را نیز مانند بخش های بد از دست بدهیم. باید حواسمان باشد که چیزهای خوب را با چیزهای بد دور نریزیم. پس بیایید از شر بدها خلاص شویم و خوب ها را نگه داریم.

اگر سعی تان بر آن است که راهی که یک و نیم میلیارد معتقد طی می کنند، بدنام کنید، خب باید تبعاتش را هم بپذیرید. در این هفته، سخنان رئیس جمهور فرانسه را تایید می کنم. وی اظهار داشت: "همانطور که نشان دادن هرگونه تبعیض نسبت به یهودیان جرم است، هر گونه حمله ای که نسبت به مسلمانان صورت می گیرد نیز باید جرم در نظر گرفته شده و مجازات شود."

من با بیانات پاپ هم موافق هستم. لازم نیست برای هر چیز به دنبال یک دلیل شیطانی باشیم. به علاوه، رفتار درست باید مورد تقدیر قرار بگیرد. پاپ اظهار داشت: "مردم آزاد هستند اما این آزادی بدین معنا نیست که آنها حق دارند نسبت به عقاید یکدیگر بی احترامی کنند."

این دقیقا همان چیزی ست که من درباره اش صحبت می کردم و سال گذشته آن را بیان کردیم. موسسات بین المللی و سازمان ملل باید قانون جدیدی را وضع کنند و عواقبی را برایش تعریف کنند؛ نه تنها برای اسلام، بلکه برای تمام ادیان، تا بدین ترتیب حمله های مذهبی را کاهش دهند.

اگر این پروژه به درستی انجام شود، هیچکس مرتکب قتلی نخواهد شد. درواقع، هیچکس آنقدر گستاخ نخواهد شد که به دین دیگری توهین کند. اگر نسبت به آنچه پیامبر گفته است انتقادی دارید، شما حرفتان را بیاورید. همان طور که در قرآن آمده است: "ما تو را (محمد) نفرستادیم، مگر رحمتی برای عالمیان". (21:107)

شما صدایتان را برای آمریکا بلند نمی کنید!  

ای مسلمانان، لطفا طوری رفتار کنید که خدا راضی باشد. تمام مسلمانان اعضای یک بدن هستند. می دانید که چطور وقتی که یک سوزن وارد یک عضو می شود، تمام اعضای بدن واکنش نشان می دهند؛ تحریک می شوند و عکس العمل نشان می دهند. اگر مسلمانان آسیبی ببینند نیز همین روند اتفاق می افتد. مهم نیست که کدام قسمت آسیب می بیند، برای اینکه تمام بخش ها به یک میزان متاثر می شوند.

سخنان پادشاه بحرین، پادشاهی که توسط انگلیسی ها منصوب شده است، بیهوده است. مثلا: "در امور داخلی ما دخالت نکنید، چرا خواستار آزادی شیخ علی سلمان هستید؟"

وقتی نوبت به حقوق بشر می رسد، همه در امور داخلی شما دخالت می کنند. و هنگامی که نوبت به شلیک به مردمتان می رسد، تانک های رژیم سعودی را آنجا می گذارید و آنها را وارد امور داخلی تان می کنید! اگر یک رهبر بی گناه و بادرایت را که متعلق به بزرگترین حزب بحرین است و از شما قدرت بیشتری دارد، صرفا به این دلیل که خواستار عدالت و آزادی در کشورش بوده است، به زندان بیاندازید، همه با این عمل مخالفت خواهند کرد. هنگامی که آمریکا شما را مورد انتقاد قرار می دهد، صدایتان را روی آنها بلند نمی کنید، اما هنگامی که سید حسن نصرالله این کار را می کند، صدایتان بلند می شود.

امارات متحده عربی، شما چطور جرات می کنید که به آنها بپیوندید؟ آنها هم به ما می گفتند که در این امر دخالت نکنید. بی تردید به این دلیل که آنها پادشاهان عرب صحرا هستند؛ بنابراین، آنها صدایشان را برای مسلمانان بلند می کنند و علیه آنها خشمگین و گستاخ می شوند.

حتی اربابان غربی شما هم ادعا کردند کاری که در مورد حبس شیخ علی سلمان کردید، ناحق است.

ما همواره روی حرف خودمان هستیم. مشخص است که ترس شما را احاطه کرده است اما با رفتارتان، افول خودتان را تسریع می کنید. هرچه پادشاه افراطی تر باشد، مشکلاتش بیشتر خواهد بود. بنابراین، دستگیری یک رهبر بازکاوت که می داند و می فهمد چه می گوید، برای شما چیزی جز ضرر ندارد.

Diğer Haberler