اوزگوندوز: ما هم به خاطر سلاح های شما رنج می کشیم

رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز با خطاب قرار دادن هزاران نفری که برای نماز جمعه در مسجد زینبیه هالکالی گرد هم آمده بودند، به شدت کشتار اتفاق افتاده در فرانسه را محکوم کرد و خواستار پایان دادن به حمایت از تروریست ها شد.

وی ادامه داد: در روزهای اخیر، 12 فرانسوی کشته شده اند و واکنش های شدیدی از سراسر جهان دیده شده است. یقینا قلب من نیز پر از اندوه شد. خدا شاهد بود که وقتی دیدم آنها علی رغم این که آن پلیس داشت می گفت : "برادر دست نگه دار" به سرش شلیک کردند، چشمانم پر از اشک شد. حتی بدون اینکه چیزی درباره دین او بدانم اشک از چشمانم سرازیر شد و بعدا فهمیدم که او مسلمان بوده است.

یقینا قلب ما به خاطر این موقعیت بسیار اندوهناک شد اما ما هم رنج های بسیاری می کشیم. شاهد آنیم که افراد زیادی ظرف یک روز در آنجا کشته می شوند. اکنون از این موضوع آزرده شده اید و عمیقا احساس تاسف می کنید، این طور نیست؟ وقتی که مردم ما کشته می شوند نیز ما هم می خواهیم از شدت ناراحتی بمیریم. روز گذشته، ما با فرماندار محترم استانبول دیداری داشتیم. هنگامی که ما پیش آنها بودیم، در یک حمله مرگبار افسر پلیس ما که در حال انجام وظیفه در میدان سلطان احمد بود، هدف قرار گرفت؛ این مکان، نزدیک دفتر فرماندار بود. در این حمله، ما یکی از افسران پلیسمان را از دست دادیم و یک افسر دیگر نیز زخمی شد. من احترام خود را به مقام این شهید و همدردی خودم را با خانواده اش ابراز می دارم. انشالله که خداوند او را با شهدای دیگر و سالار شهیدان، امام حسین (ع) محشور بدارد. انشالله که خدا به خانواده او و جامعه پلیس هایمان صبر بدهد.

مردم ما به خاطر کشته شدن این مامور پلیس عمیقا ناراحت هستند. متاسفانه ما دوستان غربی (!) و سلاح های آنان را در پس این کشتارها می بینیم. مهم نیست که برای چه کسی اتفاق بیفتند، خواه برای یک یهودی، یک امریکایی یا یک یونانی؛ ما هر نوع عمل تروریستی را محکوم و رد می کنیم، به ویژه آنهایی که غیرنظامیان و مردم بی گناه را هدف قرار می دهند. بنابراین، شدیدا آنچه در فرانسه اتفاق افتاده است را مورد انتقاد قرار می دهیم، به غیر از اتفاقی که برای فردی که کاریکاتورهای پیامبر را کشیده است، رخ داد.

مهم نیست که از طرف چه کسی و یا در حق چه کسی صورت می گیرد؛ ما هر نوع حمله ای که  در آن غیرنظامیان و مردم بی گناه هدف قرار می گیرند، محکوم می کنیم. یک مسلمان حتی اگر در حال دفاع از کشورش باشد، زنان وکودکان را نمی کشد؛ او تنها علیه اشغالگران می جنگد.

 

همین دیروز خواهان بدبختی های بیشتری برای این مردم بودید

امروز برخی از افراد با لحن بسیار تندی از دموکراسی سخن می گویند و چنین سوالاتی را مطرح می کنند؛ آیا این دموکراسی ست؟ آیا این آزادی ست؟ برادران من، حرف شما درست است، برای این که آزادی و دموکراسی نباید به این ترتیب عملی شود. با این حال، همین دیروز، شما خواهان بدبختی های بیشتری برای این مردم بودید.

فکر کرده اید که مردم ما سزاوار سختی هستند؟ شما حق ندارید با این مردم تندی کنید. وقتی شما را سازمان تروریستی خطاب می کنند، آزرده خاطر می شوید، اما هر روز در سریال ها و گفتگوهای تلویزیونی خود به 300 میلیون شیعه افترا می زنید. شما درباره ما حرف های نادرست زیادی می زنید، برای این که هدفتان تخریب دیدگاه خوب دیگران نسبت به ماست. خدا این را ثابت کرده است.

فکر می کنید آه شیعیانی که به خاطر اعمال شما بلند می شود، بر شما تاثیری ندارد؟ فقط یک کلام می گویم، بیاید امتحان کنید! راه شیعه راه درست و منطبق بر اسلام، قرآن و پیامبر است. به هرکسی که وارد این رقابت می شود می گویم که باید خوب خودش را بررسی کند.

خدا وحدت اسلام و مملکت ما را حفظ کند؛ برای این که ایستادگی ما تنها با وحدت ممکن است و با تفرقه شکست خواهیم خورد.

 

 

Diğer Haberler