مراسم با شکوه شب قدس در زینبیه عکس

روز قدس در سراسر ترکیه گرامی داشته شده و در زینبیه، استانبول هم مراسم با شکوهی با حضور جمعیت بزرگی برگزار شد.

مراسم بزرگداشت روز قدس جمعه شب، بیست پنجم جولای و با حضور رهبر شیعیان ترکیه، شیخ صلاح الدین اوزگوندوز، رئیس حزب سعادت، مصطفی کامالاک، نماینده ی مستقل ازمیر، الهان ایشبیلن، موسس انجمن جابر، شیخ حمید توران، رئیس انجمن جابر، شیخ حسن کارابولوت، رئیس انجمن مسجد زینبیه، میر سجاد اردوغان، رئیس کلوپ ورزشی ایفا، اوزجان آتام، معاون انجمن جعفریدر، نیازی شرن، رئیس انجمن حرکت جوانان زینبیه، اوفاک آک بابا، مدیران انجمن جابر، علما و هزاران نفر از مردم استانبول برگزار شد.

این مراسم که توسط انجمن حرکت جوانان زینبیه برگزار شده بود، با قرائت قرآن توسط قاری برتر، علی اکبر آک دوغان آغاز شد.

اجرای برنامه به عهده ی علی دمیرتکین، مدیر زینبیه تی وی بود و محمد کاراسو به نمایندگی از دانشجویان و جوانان زینبیه، خدمت حاضرین در سالن، عرض ادب و خوش آمدگویی کرد.

برنامه با نشان دادن برخی کلیپ های مرتبط ادامه یافت در حالی که مردم شعارهایی از قبیل "مرگ بر اسرائیل" "شیعه و سنی برادرند، وهابی ها خائنند" "هر چقدر هم که خون ریخته شود، قدس آزاد خواهد شد" و "درود بر مقاومت غزه" سر می دادند. در ادامه، لیلا آتام شعر خود را به نام "ای غزه" برای حاضرین در سالن خواند.

رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز و رئیس حزب سعادت، مصطفی کامالاک برای ادای سخنرانی خود به روی صحنه دعوت شدند. کامالاک با اشاره به این مسئله که دنیای اسلام در مقابل اسرائیل خیلی کوتاه آمده گفت: "همین پاتریوت های ناتو که در مرزهای ما قرار گرفته اند برای دفاع از اسرائیل در مقابل مسلمانان مستقر شده اند." ایشان با بیان این مطلب که مسئولیت جوانان در این مسیر سنگین تر است گفت: "وقت بیدار شدن و مقاومت کردن رسیده است"

رهبر شیعیان ترکیه، به دلیل ناراحتی جسمی سخنرانی خود را نشسته انجام دادند و با تایید تمامی سخنان کامالاک به داستان درسی که یتیمان علی به اسرائیل دادند اشاره کردند. "جنگ 33 روزه، نشان گر یک حماسه بود. اگر کشورهای اسلامی از سلاح، تکنولوژی و قدرت هوایی اسرائیل می ترسند، فقط با دعا کردن به ما کمک کنند. ما شیعیان، قدس را پس می گیریم اگر آنها به ما خیانت نکرده و به اسرائیل کمک نکنند."

شرکت کنند گان، با خواندن سرود حزب الله و تکان دادن پرچم فلسطین زینبیه را ترک کردند.

 

Diğer Haberler