پیشنهاد هیئت سوریه از طرف اوزگوند

رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز پیشنهاد کردند که برای حرکت کردن به صورت ملی و تشخیص اینکه در جبهه ی چه کسی قرار بگیرند گروهی حقیقت یاب تشکیل شود

در نماز جمعه ی روز بیست و سوم آگوست که در مسجد زینبیه ی استانبول برگزار شد ایشان در بخش دوم خطبه هایشان مسائل مهم جهان را مورد ارزیابی قرار دادند. ایشان با محکوم کردن قتل شیخ علوی، بدر غزال توسط تروریست ها در خصوص سلاح های شیمیایی هم سخنان مهمی را مطرح نمودند.

به نام خداوند بخشنده مهربان

شیخ بدر غزال رهبر روحانی علوی در لاتاکیا بودند. ایشان زمانی که برای تبلیغ به روستاها می رفتند توسط تروریست ها دزدیده شدند. چندین روز او را مورد شکنجه قرار داده و سپس همانند یک گوسفند او را سر بریدند. تصاویر این فاجعه را هم خود تروریست ها در دنیا منتشر کردند و گفتند که این کار را خودشان انجام داده اند. من نمی دانم دین شما چیست اما می خواهم برای علمای اسلام صحبت کنم. پیامبر ما (ص) دستور داده اند که حتی در جنگ هم با علمای ادیان دیگر با احترام رفتار کنیم.

از طرف دیگر هم آنها خبری را مطرح می کنند که برخی به دروغ بودن آن ایمان دارند و برخی هم در پذیرفتن خبر تردید دارند اما با این حال با توجه به قدرتی که دارند این خبر دروغ را در سراسر دنیا پخش می کنند.

حالا که بازرسان سازمان ملل به دمشق رفته اند بشار اسد از سلاح های شیمیایی استفاده کرده، آن هم درست در دمشق!

داستان ملا نصرالدین و زمین خربزه را می دانید. ملا به همسرش گفت: "می خواهم ثابت کنم که مردم این جا چقدر احمق هستند" به ده می رود و به مردم می گوید که پشت این کوه زمین خربزه ای وجود دارد و خربزه هایش خیلی شیرین هستند. هرچند که نه فصل فصل خربزه بود و نه زمین مساعد برای رشد خربزه. اما از آنجایی که ملا این حرف را زده بود مردم حرفش را باور کردند و برای برداشتن کیسه به خانه رفتند. او هم که دید همه راهی آن زمین شده اند خود را با عجله به خانه رساند و کیسه ای برداشت. همسرش از او علت را پرسید و او گفت که مردم برای برداشت خربزه به زمین پشت کوه رفته اند و او هم می خواهد همین کار را بکند. زنش به او گفت ولی تو خودت این خبر را به آنها دادی و می دانی که خبر دروغی ست. ملا گفت: "اگر دروغ بود که همه ی مردم به آنجا نمی رفتند" زنش گفت: "تو می خواستی حماقت مردم ده را ثابت کنی ولی حالا خودت هم دروغ خودت را باور کرده ای"

ابتدا آنها دروغی را ایجاد می کنند و همه جا منتشر می کنند، بعد هم خودشان همان دروغ را باور می کنند. و زمانی که شما این حقیقت را می بینی و اعتراض می کنی آنها می گویند: "تو از بشار حمایت می کنی؟ بشاری که کودکان را می کشد و از سلاح های شیمیایی استفاده می کند؟ کسی که کار صدام حسین در حلبچه را تکرار می کند؟"

اگر بشار این کارها را انجام می دهد خدا مسلمانان را از شر او نجات دهد. اما اگر کس دیگری این کارها را انجام می دهد و به گردن بشار می اندازد خدا آنها را لعنت کند!

بیایید خودمان برویم و تحقیق کنیم

بله، شما این دروغ ها را باور می کنید و انتظار دارید ما هم باور کنیم؟ آنها زمانی که می فهمند بشار اسد هنوز هم طرفدار دارد فریاد می زنند. بله، من هنوز هم از بشار اسدی که ضد امپریالیست و ضد صهیونیست است حمایت می کنم. بیایید هیئتی تشکیل بدهیم وبه آنجا برویم. اگر فهمیدیم که این جنایات را بشار اسد انجام می دهد برمی گردیم و در مقابل رسانه های داخلی و خارجی این مسئله را مطرح می کنیم و به جنگ با بشار اسد می پردازیم.

اما اگر فهمیدیم که همین دوستان شما، همان هایی که اعضای بدن انسان را می خورند، نبش قبر می کنند و جسد می دزدند این کارها را کرده اند، آیا آماده اید که بگویید "تا به الان اشک تمساح ریخته ایم و همه ی این جنایات را جبهه النصره و ارتش آزاد سوریه انجام داده و ما پشیمان هستیم و دیگر از آنها حمایت نمی کنیم"؟ اگر شما حاضر باشید ما هم حاضریم.

راه حل خیلی ساده است. ما باید به عنوان یک ملت بدانیم که از چه کسی حمایت کنیم و از چه کسی نه. چرا به جان هم بیفتیم؟ این منطق خوبی نیست؟ وحدت و یکپارچگی ما از هر چیز دیگری مهم تر است. بیایید باهم برویم و تحقیق کنیم. نتیجه هر چه که باشد من راضیم. ما آماده ایم.

خداوند نوکران اسرائیل را لعنت کند!

چیزی بگویید که منطق خودتان هم بپذرد. اما زمانی که با تعصب کاری را انجام می دهید منطق دیگر معنایی ندارد. خدایا دین ما را از ما نگیر، ما را انسان های متعصبی نکن.

مردم آنقدر گستاخ شده اند که می گویند ایران و حزب الله هم طرف اسرائیل هستند. کسانی که در مقابل کشتار هم وطنانمان در آب های بین المللی توسط اسرائیل سکوت کردند و حرفی نزدند الان هر دو روز یک بار در مقابل کنسولگری ایران تجمع می کنند.

خدایا نوکران اسرائیل را نابود کن. اگر ایران و حزب الله هم جز آنها هستند آنها را هم نابود کن. اگر شما هم به اسرائیل خدمت می کنید خداوند شما را هم لعنت کند. خداوند هر کی را که به اسرائیل خدمت می کند و در طرف او ایستاده لعنت کند.

Diğer Haberler