پخش ويژه‌برنامه‌های ماه محرم از ش

گروه بين‌الملل: سلسله نشست‌های ويژه ماه محرم با حضور علما و انديشمندان مسلمان در طول ماه خون و قيام از شبكه ماهواره‌ای «جم تی‌وی»(Cem Tv) تركيه پخش می‌شود.

اين برنامه تلويزيونی با اجرا و نظارت «علی يوجه»(Ali Yüce) مسئول امور دينی و اسلامی تلويزيون «جم تی ‌وی» و سخنرانی و گفت‌وگوی مهمانان حاضر در استوديو درباره قيام عاشورا و فلسفه شهادت از ديگاه امام حسين(ع) و اهل بيت(عليم‌السلام) پخش می‌شود.

«حامد توران»(Hamit Turan) امام جماعت مسجد زينبيه متعلق به شيعيان جعفری استانبول ميهمان برنامه ديروز اين تلويزيون بود و در رابطه با علل قيام امام حسين(ع) و عدم صلح با دشمن سخنانی ايراد كرد.

اين برنامه هر روز رأس ساعت 15 به وقت محلی از ماهواره «ترك‌ست»، شبكه تلويزيونی «جم تی‌وی» به صورت زنده پخش می‌شود.

همچنين «صلاح‌الدين اؤزگؤندؤز»(Selahattin Özgündüz) رهبر شيعيان جعفری تركيه نيز امروز ساعت 20 به وقت محلی ميهمان برنامه «از ظلمت تا نور» شبكه ماهواره‌ای «برات تی‌وی» خواهد بود و به سؤالات بييندگان و مجری برنامه در رابطه با ماه محرم از ديدگاه شيعيان پاسخ خواهد گفت.

برات تی‌وی در نظر دارد در ايام ماه محرم‌الحرام از علمای شيعه و سنی برای حضور در برنامه «از ظلمت تا نور» دعوت و سلسله نشست‌هايی با حضور علمای مسلمان برگزار كند.

Diğer Haberler