ملت ترکیه درجبهه ی حسین قرار دارد

در مراسم جهانی عاشورا که از طرف انجمن جعفریدر در مرکز هنری محمد فضولی ترتیب داده شده بود صدها هزار نفر از عاشقان اهل بیت ازنقاط مختلف حضور یافته و در این مراسم شرکت کردند

چهارشنبه، سیزدهم ماه نوامبر به مناسبت هزارو سیصد و هفتاد و چهارمین سالگرد شهادت امام حسین و هفتاد و یک تن از یارانش، علوی ها، شیعیان و سنی ها در میدان محمد فضولی گرد هم آمدند و از این رو خیابان های منتهی به این میدان بسته شده و در اکثر خیابان های اطراف ترافیک به وجود آمد. شرکت کنندگان در این مراسمدر عزای شهادت نوه ی پیامبر گرامی اشک ریختند. در چادرهای اهدای خون صلیب سرخ هم صدها واحد خون اهدا شد.  

در این مراسم، رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز، رئیس مجلس ترکیه، جمیل چیچک، نماینده رهبر انقلاب اسلامی ایران، آیت الله خامنه ای، رئیس جمهور ایران روحانی و رئیس مجلس ایران لاریجانی، آیت الله رئیسی، رهبر حزب جمهووری خلق، کمال کیلیچدار اوغلو، معاون رهبر حزب ملی خلق، آتیلا کایا، والی استانبول، حسین آونی موتلو، رئیس انجمن جعفریدر، سینان کیلیچ، نماینده ی مجلس مان، علی اوزگوندوز، رئیس انجمن اتحاد علمای شیعه، حسن کارابولوت، مدیر کنسولگری ایران در استانبول، محسن مرتضایی فر، مدیر کنسولگری عراق در استانبول، رئیس انجمن اهداو، علی یارال، نمایندگان مجلس، شهرداران، سازمان های غیر دولتی، روزنامه نگاران، هنرمندان، و دیگران عزیزان حضور به هم رساندند.

مسلمانان که برای اعلام وابستگی به دو امانت پیامبر گرامی، قران و اهل بیت گرد هم آمده بودند پیام هاب برابری و برادری دادند.

مسلمانان در عزای روزی که پیامبر بزرگوارمان در سوگش گریسته بودند اشک ماتم ریختند.

مسلمانان یک بار دیگر با امام حسین که در راه دین اسلام تمامی داشته های خود را فدا کرد بیعت کرده و فریاد لبیک یا حسین سر دادند.

رهبر شیعیان ترکیه، حجت الاسلام صلاح الدین اوزگوندوز در سخنرانی خوود در این مراسم فرمود: "امروز روزی ست که بدترین، شرورترین و ظالم ترین دیکتاتور جهان در مقابل پاک ترین، جوانمردترین، آزاده ترین و برترین انسان ایستاد."

ایشان با اشاره به این نکته که باید در قانون اساسی جدید، عدالت، آزادی و برابری محور قرار گرفته و با تقویت برابری و برادری باعث خوشحالی ملت شوند خواستار قانونی شدن روزهای عاشورا و غدیرخم شدند.

Diğer Haberler