لبیک به امام زمان در استانبول -عکس

مراسم هزار و صد و هفتادو نهمین سالروز تولد امام مهدی (عج)، تمام کننده ی نور خدا، آخرین امام و عدل گستر جهان با برگزاری مراسم هایی گرامی داشته شد

یکی از چشمگیرترین مراسم های جهان اسلام در هالکالی استانبول برگزار شد.

این مراسم که در روز بیست و سوم ژوئیه و از طرف انجمن جعفری تدارک دیده شده بود در بزرگ ترین آمفی تئاتر استانبول، مرکز هنری اوراسیا برگزار شد. این مراسم از سوی همه ی عاشقان اهل بیت از داخل و خارج کشور مورد توجه واقع شد. در این مراسم بزرگانی همچون، رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز، رئیس انجمن جعفری، سینان کیلیچ، رئیس انجمن علمای جهان، شیخ حسن کارابولوت، مدیر انجمن علوی جم، علی یوجه، رئیس هیئت مشورتی علمای انجمن جعفری، شیخ عبدالله توران، علمای شیعه، بزرگان علوی و نمایندگان سازمان های غیر دولتی شرکت داشتند.

 

این مراسم که میزبان هزاران تن از عاشقان اهل بیت بود با ادای احترام به پیشگاه شهدای بدر تا کربلا و از کربلا تا به امروز و خواندن سرود ملی و قرائت قرآن توسط یکی از علمای اهل بیت، رسول نور آغاز شد.

پس از نمایش فیلم معرفی فعالیت های انجمن پژوهش، آموزش و پرورش اندیشه های شیعی، رئیس انجمن جعفری، سینان کیلیچ سخنرانی آغازین را انجام داد و به تمامی حضار و بینندگان برنامه که به صورت زنده پخش می شد عرض ادب و خوش آمد گفت. ایشان به عنوان رئیس انجمن جعفری در مورد تلاش های این انجمن برای حفظ اتحاد و یکپارچگی ملت سخن گفته و بیان کردند که جشن 1179 سالگی امام زمان را برای منتظران و ادامه دهندگان راه آن حضرت برگزار کرده اند.

بعد از سخنرانی ایشان مداح اهل بیت، حاج ذاکر میرزایو، که از آذربایجان آمده بود در مدح امام زمان اشعاری سرودند.

رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز که در میان شور واشتیاق فراوان حضار به روی صحنه رفت سخنان خود را با قرائت شعری به نام "مهدی ما را بفرست" آغاز کرد و هر کس با دقت فراوان به سخنرانی ایشان گوش فرا داد.

متن کامل سخنرانی اوزگوندوز که درمورد مسائل مهم روز بود و مرتبا با صلوات و تکبیر همراه می شد به زودی روی سایت قرارخواهد گرفت.

پس از انجام مراسم قرعه کشی، علی یوجه، رئیس انجمن علوی و خدمات اسلامی جم، در سخنرانی خود برای حضار در مورد حضرت مهدی (عج) و انتظار صحبت کردند.

پس از سخنرانی ایشان، رئیس انجمن علمای شیعه جهان، شیخ حسن کارابولوت درمورد مهدی که انتظار تمامی انسان ها را پاسخ خواهد داد و مهدویتی که تمامی پیامبران بشارت آن را داده بودند به ایراد سخنرانی پرداخت.

تئاتری با نام "انتظار"در پایان برنامه اجرا شد که به فضای معنوی سالن روحی تازه بخشید و سپس مداح علوی، ولکان ییلمازر به اجرای برنامه پرداخت.

این مراسم که در آن به حضار هدایای ویژه ای مانند سفر به مشهد اهدا شد با قرائت دعای فرج به پایان رسید.

Diğer Haberler