سمیناری درمورد قرآن و اهل بیت از ط

سمینار "راه قرآن و اهل بیت" که توسط انجمن علمای جهان، جابر برگزار شده بود با حضور گسترده ی علما مواجه شد.

بر اساس دعوت انجمن جابر، علمای اسلام از شهرهای مختلف سراسر کشور و از شهرهای کارس، ایگدیر، ازمیر، آنکارا، بورسا، کایسری، مانیسا و نیگده و هم چنین آیت الله محمد حسین قزوینی از حوزه ی علمیه ی قم به همراه هیئت همراهشان در این سمینار شرکت کرده و درمورد مسائل مختلف به بحث و گفتگو پرداختند.

 

در مصاحبه ای که با رئیس انجمن جابر، شیخ حسن کارابولوت داشتیم، ایشان درمورد سمینار مطالب زیر را بیان فرمودند:

"این سمینار از روز یکشنبه آغاز و تا چهار شنبه ادامه خواهد داشت و در طول روز چهار نشست در نظر گرفته شده که دوتای آنها قبل از ظهر و دو تا هم بعد از نماز ظهر برگزار خواهد شد. دراین سمینار علمای زیادی حضور به هم رسانده اند.

همانطور که همه ی ما می دانیم، دوره ای که در آن زندگی می کنیم دوره ی اینترنت و تکنولوژی ست. در این دوره به دنبال دستیابی هر چه سریعتر به اطلاعات هستیم. امروز، ما بخش عظیمی از آثار اسلامی را تحت یک عنوان گرد هم جمع کرده و مرتب کرده ایم. زمانی که به این مجموعه آثار نگاه می کنیم چیزی حدود 250 هزار اثر را شاهد هستیم. و حالا به دنبال یافتن و ارائه راه حل ساده تری برای دستیابی به آنها هستیم.

 

من به عنوان رئیس انجمن جابر، می خواهم که از زینبیه به عنوان مرکز مکتب اهل بیت، و از تمامی علمایی که در گسترش بیداری در سراسر کشور تلاش می کنند تشکر کنم و تشکر ویژه ای داشته باشم از حجت الاسلام شیخ صلاح الدین اوزگوندوز که ما را برای رسیدن به هدف غایی خود در مسیر درست رهنمود کرده اند."

 

نماینده ی ترکیه ای دانشگاه جامعه المصطفی، دکتر رسول عبداللهی که در سمینار "راه قرآن و اهل بیت" شرکت کرده بود ازطرف این دانشگاه از رئیس انجمن جابر قدردانی کرده بود که ایشان پیام قدردانی دانشگاه را اینگونه اعلام کردند: 

"ما برای اولین بار در این حوزه شاهد  سمیناری بودیم که از طرف انجمن جابر برگزار شده است و ما به عنوان دانشگاه جامعه المصطفی پشتیبانی خود را از این سمینار اعلام می داریم."

اطلاعات بیشتر در زمینه ی سمینار در روزهای آتی اعلام خواهد شد.

Diğer Haberler