دیدارهای اوزگوندوز در ایران -عکس

رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز که برای شرکت در بیست و ششمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی به ایران سفر کرده بود در تهران و قم دیدارهای متفاوتی را انجام داد

رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز، در دیداری که با شخصیت های برجسته و مهم در هتل محل اقامتش در تهران انجام داد درخصوص سخنرانی خود در کنفرانس و در مورد خطر گسترش باور وهانیت صحبت کرد.

صلاح الدین اوزگوندوز که در مهمانی دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت، آیت الله اختری به مناسبت هفته ی وحدت شرکت کرده بود بر لزوم واهمیت همزیستی متمدن تاکید فرمودند.

ایشان در دیدار آیت الله قمی، نماینده رهبر انقلاب اسلامی ایران، آیت الله خامنه ای درمورد مسائل مختلف به هم فکری پرداختند.

 اوزگوندوز که دعوت دبیر کل اتحادیه ی رادیو تلویزیون های اسلامی، علی کریمیان را پذیرفته بود در این دیدار به اهمیت صداقت رسانه ها و خبرگذاری ها اشاره کرده و پیرامون این مسئله با علی کریمیان گفتگویی انجام دادند.

پس از انجام دیدارهای مختلف، اوزگوندوز و هیئت همراهش تهران را به مقصد شهر قم ترک گفتند.

در قم ابتدا با آیت الله دکتر قزوینی، مدیر شبکه ی ولایت تی وی دیدار کرده و پس از صرف ناهار از استدیوی شبکه ی ولایت تی وی بازدید فرمودند.

پس از دیدار با رئیس جدید مجمع تقریب مذاهب، آیت الله اراکی در دفتر ایشان در قم و گفتگو با ایشان، اوزگوندوز به دیدار مرجع تقلید بزرگ، آیت الله عبدالکریم موسوی اردبیلی رفتند.

بعد از ملاقات و گفتگو با آیت الله اردبیلی، اوزگوندوز و هیئت همراهش دعوت پسر آیت الله اردبیلی، حجت الاسلام والمسلمین سید علی اردبیلی را پذیرفته و با ایشان دیدار کردند. 

و پس از آن با یکی دیگر از مراجع تقلید بزرگ، آیت الله ناصر مکارم شیرازی ملاقات کرده و با این بزرگوار صحبت هایی انجام دادند و سپس در مراسمی که دکتر قزوینی در هتل ترتیب داده بودند شرکت کرده و پس از دریافت کتاب هایی به عنوان هدیه شهر مقدس قم را ترک کردند.

علاوه بر رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز، رئیس انجمن علمای شیعه ی جهان، شیخ حسن کارابولوت، معاون رئیس انجمن شیعیان، نیازی شرن، مدیر شبکه ی زینبیه تی وی، علی دمیرتکین، عضو هیئت مدیره ی انجمن جابر، سید سجاد کاراکوش، یکی از علمای جابر، شیخ بایرام دالگا، مدیر حسینیه ی طلاب ترک، عیسی مهدوی و امام مسجد امام علی آلمان، ح. م. مجاهدی در این سفر حضور داشتند.

 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Diğer Haberler