دیدار شیعیان لندن از زینبیه -عکس

اعضای اولین انجمن شیعه لندن، اداره جعفریه، از زینبیه دیدار کرده و ملاقات های مختلفی را انجام دادند

از میان پنجاه انجمن شیعه که در لندن فعالیت می کنند اداره جعفریه اولین انجمن شیعی به شمار می رود که در سال 1960 توسط مسلمانان هندی و به رهبری محمد خان تاسیس شده است. این انجمن مراسم های مربوط به سالگرد ولادت ها و شهادت های چهارده معصوم را برگزار می کند. علی حسین، رخسر حسین، فیضا حسن، زکیه حسین، اکمل حسین و رخسانا حسین نمایندگان این انجمن بودند که در زینبیه حضور یافتند.

این گروه که در روز بیست و هشتم اکتبر به زینبیه آمدند نماز ظهر و عصر را در مسجد زینبیه اقامه کرده و از پروژه ساخت مسجدی که بزرگترین مرکز فرهنگی کشور و اروپا خواهد شد دیدن کردند. پس از آن، از زینبیه تی وی بازدید به عمل آورده و با مسئولین این شبکه درمورد جزئیات فعالیت هایشان گفتگو کردند.

ایشان با ابراز خرسندی از حضور در زینبیه گفتند: "اطلاعاتی را درمورد زینبیه درسایت Zeynebiye.com خوانده بودیم. زمانی که به ترکیه آمدیم با وجود اینکه از منطقه ی هالکالی دور بودیم دوست داشتیم که در اسرع وقت از اینجا دیدن کنیم. زینبیه واقعا مکان بسیار خوبی ست. از اینکه اینجا هستیم خیلی خوشحالیم. دوست داریم که در زمینه ی کاری انجمن خودمان و پروژه های بین المللی در حوزه جوانان با شما همکاری کنیم."

Diğer Haberler