دعوت شیعیان از امت اسلامی

هزاران نفر از شیعیان ترکیه در میدان هالکالی تجمع کردند تا در پاسخ به پروژه بزرگ خاورمیانه آمریکا که این منطقه را به دریای خون بدل کرده از صلح و اتحاد و مقاومت بگویند

شعار "صلح و اتحاد" فریادی بود که شیعیان در مقابل طرح صهیونیستی آمریکایی حمله به سوریه که تمامی رسانه های جهان این روزها به پوشش آن می پردازند برآوردند.

در روز شنبه، هفتم سپتامبر، هزاران شیعه در میدان هالکالی استانبول تجمع کرده و شعارهایی علیه اسرائیل و آمریکا سر دادند و اعلام کردند که بازیچه ی طرح های آمریکا و اسرائیل نخواهند شد. رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز با اشاره به این که در صورت حمله ی امپریالیست ها به منطقه ایشان در جبهه ی مقاومت قرار خواهند گرفت خاطر نشان کردند: " شیعیان اجازه نخواهند داد که حضرت زینب بار دیگر به دست نوادگان یزید اسیر شود. اگر لازم باشد من هم می روم و سینه ی خود را برای دفاع از ایشان سپر می کنم. تا زمانی که جان در بدن دارم اجازه نمی دهم یک بار دیگر زینب اسیر شود"

به همراه صلاح الدین اوزگوندوز، رییس انجمن شیعیان جهان، شیخ حسن کارابولوت، رئیس انجمن جعفریدر، سینان کیلیچ، رئیس عبادتگاه علویان، قازی ارسلان و خیلی از علمای شیعه ی دیگر و مردم در این تجمع شرکت کرده بودند.

"مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل" "ترکیه فراموش نکن که سوریه برادر توست" "ما سرباز آمریکا نمی شویم" "شیعه و سنی برادرند، وهابی ها خائنند" "ما سربازان پیرو ناتو نمی خواهیم" برخی از شعارهایی هستند که مردم در این تجمع سر دادند. در پایان این تجمع قاسم آلجان، یکی از مسئولین زینبیه مدیا بیانیه ای را قرائت کردند:

 

"اعضای محترم رسانه ها

ما از طریق شما با ملت نجیب، شهروندان و مردم آزاد دنیا سخن می گوییم.

آمریکا هیچ دستاوردی برای کشورهایی که به آنها حمله کرده است داشته مگر، خون، اشک، جنگ و درگیری، بدبختی و بردگی. آیا در افغانستان، عراق؛ لیبی و یمن و پاکستان خون و اشک و بدبختی وجود ندارد؟

آمریکا شریک اسرائیل در اشغال فلسطین و مسجد الاقصی، قبله ی اول مسلمانان و در قتل عام و جنایت های این رژیم غاصب بوده است؟ این طورنیست؟

آمریکا زمانی که ترکیه به حق در قبرس مداخله کرد از شورشیان دفاع کرد. این طور نیست؟

آمریکا مسئول قتل عام و غارت های صورت گرفته نسبت به ترک های ساکن عراق پس از اشغال این کشور بوده است.

آیا آمریکا نبود که ترک های مدافع ترک های جنوب عراق را مورد آزار و اذیت قرار داد؟ آمریکا از دولت ارمنستان که خاک آذربایجان در نزدیکی قره باغ اشغال کرد و مردم آنجا را قتل عام کرد و بدون توجه به مرزهای ترکیه بخشی از خاک این کشور را اشغال کرد حمایت کرد. این طور نیست؟

آمریکا با پروژه ی خاورمیانه جدید می خواهد که منطقه و ترکیه که مانند بهشت است به دریای خون تبدیل کنند و کشورها را تجزیه کند.

آمریکا همواره حامی دیکتاتورها در قاره ی آمریکا، آفریقا و خاورمیانه بوده است، این طور نیست؟

آمریکا مسئول خونریزی هایی ست که در یک قرن اخیر صورت گرفته است. این طور نیست؟

آمریکا طراح و حامی درگیری های چپی-راستی، علوی-سنی، کرد-ترک و نظامی-غیرنظامی صورت گرفته در ترکیه است. این طور نیست؟

انگلیس طراح اصلی نقشه ی نابودی امپراطوری اسلامی بود. این طور نیست؟ مدت های مدیدی ست که انگلیس ها در پی ایجاد درگیری های مذهبی در دنیای اسلام بوده اند. این طور نیست؟ انگلیس ها تکفیری سلفی وهابی ها را در عربستان به وجود آوردند تا اتحاد مسلمانان را که در آن زمان امپراطوری عثمانی این اتحاد را به تصویر می کشید نابود کنند. این طور نیست؟

تکفیری های سلفی وهابی تمامی آثار دنیای اسلام را که شامل آثار امپراطوری عثمانی می شد نابود کرده اند. آنها خانه ی وحی پیامبر را نابود کردند و به جای آن توالت درست کردند. آنها قبر تمامی شهدای اسلام اعم از حمزه را نابود کردند. آنها حتی قبر حضرت فاطمه زهرا، امام حسن و دیگر اهل بیت را از بین بردند. آنها می خواستند که مقبره رسول اکرم را هم نابود کنند اما مسطفی کمال آتانرک مانع آن شد. آنها مقبره جعفر طیار را چند ماه پیش نابود کردند و قبر حجر بن عدی را نبش کرده و جسد او راکه پس از 1400 سال سالم مانده بود از قبر بیرون آوردند. آنها نه تنها بزرگسالان بلکه کودکان را هم سر می برند.

آنها جانوارانی هستند که گوشت انسان می خورند. آنها فقط به خاطر حمایت از راه حل های صلح آمیز عالم سنی رمضان البوتی، پسر مفتی اعظم بدرالدین هسون، و رئیس جمهور سابق افغانستان برهان الدین ربانی را به شهادت رساندند. آنها حتی سنی هایی که با خودشان هم عقیده نباشند را هم می کشند و به آنها تجاوز می کنند.

هر روز در مقابل مساجد، اماکن مقدس، مدارس، بیمارستان ها و هر جای دیگر بمبگذاری می کنند و خون زنان، کودکان، جوانان، افراد مسن و بی گناهان را ریخته و این کار خود را جهاد می شمرند. آیا انسان با وجدانی هست که بتواند بگوید این حرف ها دروغ است؟ آمریکا و انگلیس می خواهند با تضعیف و از بین بردن خط مقاومت در سوریه امنیت اسرائیل را تامین کنند. آیا این دروغ است؟

حالا سوال اصلی این است:

1.        از ویران شدن و نابود شدن سوریه چه چیزی نصیب کشور و ملت ترکیه می شود؟

2.        آیا دولت و ملت ترکیه آنقدر اصالت خود را از دست داده که به دنبال ریختن خون و اشک در سوریه باشد؟

3.        آیا کسی حق دارد که مردم ترکیه را به دلیل همکاری با جانیان و آدم کشانی که نبش قبر می کنند و گوشت انسان می خورند و تجاوز می کنند و به امپریالسیت ها خدمت می کنند شرمسار کنند؟

4.        چه کسی این حق را به ما داده که همدست کسانی باشیم که می خواهند با حمله به سوریه در آنجا تراژدی خلق کنند؟

5.        چه کسی به ما اجازه و یا دستور داده که برای امنیت اسرائیل با این رژیم غاصب همکاری کنیم؟ آری این ملت در مقابل این طرح های شوم می ایستد چرا که میداند هدف نهایی این طرح ها کشور خودمان است. ما ایمان داریم که با وحدت ملی و اسلامی خود می توانیم نقشه های امپریالیستی را ویران کنیم.

6.        جمهوری ترکیه وجمهوری اسلامی ایران باید همان طور که در سوره حجرات آیه ی 9 گفته شما دست به دست هم داده و راه حل صلح آمیز برای مشکل سوریه و بحرین پیدا کنند و جلوی خونریزی را بگیرند.

 

ما صلح، آرامش، زندگی توام با شرف و امنیت برای ملت خودمان، منطقه و جهان آرزو می کنیم."

Diğer Haberler