حضور اوزگوندوز در بیشکک

رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز برای شرکت در همایشی بین المللی با حضور متفکرین از دیگر کشورهای دنیا، به بیشکک پایتخت قرقیزستان سفر کرده است.

در این کنفرانس بین المللی که توسط سازمان غیر دولتی بیداری اسلامی آسیای مرکزی و با حمایت رئیس جمهوری این کشور برگزار می شود، شرکت کنندگان در خصوص پیشرفت های اخیر جهان اسلام به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.

این کنفرانس در تاریخ های بیست و سوم و بیست و چهارم نوامبر برگزار خواهد شد و انتظار می رود که صلاح الدین اوزگوندوز در سخنرانی خود سخنان مهمی را بیان کند. در کنفرانس اخیر بیداری اسلامی که در ماه فوریه و در تهران برگزار شده بود اوزگوندوز به این سخنان مهم اشاره کرده بود: "اگر در سوریه اوضاع به هم بخورد اوضاع ترکیه هم به هم خواهد ریخت. و در نتیجه اوضاع منطقه تغییر خواهد کرد و مرزهای کشورها نیز دچار بحران خواهد شد. در پی این تغییرات اتحاد کشورها مورد تهدید قرار گرفته و یک میلیارد و پانصد میلیون مسلمان در جهان با مشکلات مواجه خواهند شد. از این مسئله امپریالیست ها و صهیونیست ها سود خواهند برد. برای ایستادگی در مقابل نقشه ی امپریالیست ها و صهیونیست ها ایران و ترکیه باید با هم همکاری کنند.

Diğer Haberler