حاج شاهین: زینبیه مانند خانه ی خود

یکی از شخصیت های برجسته دینی آذربایجان، حاج شاهین حسنلی با اشاره به این مطلب که سعی دارند از تجربه های غنی زینبیه استفاده کنند گفت: "زینبیه، برای مردم آذربایجان مخصوصا از بعد اعتقادی مانند خانه ی دوم به شمار می رود"

امام مسجد مشهدی داداش شهر باکو که در دفتر خود به سوالات جم تی وی پاسخ داد گفت: "مردم آذربایجان از رویکردهای زینبیه در قبال مسئله ی قره باغ تقدیر می کنند. زینبیه در ترکیه و در خصوص تبلیغات اهل بیت بی بدیل است. ما مراسم عاشورای استانبول را با علاقه و هیجان خاصی می بینیم و از دیدن چنین صحنه هایی احساس آرامش می کنیم.

متن کامل این گزارش:

"فعالیت های زینبیه را از نزدیک دنبال می کنیم. سعادت دیدار با اوزگوندوز را داشته ایم. زمانی که ایشان به باکو آمدند از مسجد ما دیدن کردند و به یمن وجود ایشان، جلسه ی باشکوهی تشکیل شد. این جلسه واقعا تاثیر گذار بود. اوزگوندوز از نظر شخصیت دینی، انسان بزرگی ست و در عین حال به مردم خدمت می کند. ایشان همیشه مسئله ی آذربایجان را مطرح کرده، تلاش می کنند که این مسئله را به گوش تمام جهان برسانند و در کارشان موفق هم بوده اند.

حقیقتا، ترکیه دارای تجربیات بزرگی ست. زینبیه هم تجربیات بزرگی دارد. ما هم در آذربایجان سعی می کنیم که از تجربیات آنها استفاده کنیم. زینبیه برای مردم آذربایجان، مخصوصا از لحاظ اعتقادی مانند خانه ی دوم است. کسانی که از آذربایجان به استانبول می روند حتما زینبیه را زیارت کرده و با براداران ما دیدار می کنند. در زینبیه پروژه های مهم بسیاری طراحی می شود. مدرسه ی آذربایجان یکی از این پروژه هاست که شایان تقدیر و تشکر است.

مردم آذربایجان، زنده نگه داشتن مسئله ی قره باغ توسط زینبیه، برگزاری مراسم های بزرگداشت قتل عام خوجالی و بیست ژانویه را مورد تقدیر و ستایش قرار می دهند. چرا که مردم آذربایجان با دادن اطلاعات کثیف از طرف ارمنی ها مورد ظلم قرار می گیرند. ارمنستان با تحریف حقایق تاریخی، حقیقت را مورد تحریف قرار داده است. اما در سال های اخیر ما با این مسئله مبارزه کردیم که موفقیت هایی را هم به دست آورده ایم. سهم زینبیه در این موفقیت ها انکار ناپذیر است.

همچنین، زینبیه در ترکیه و در خصوص تبلیغات اهل بیت بی بدیل است. ما مراسم عاشورای استانبول را با علاقه و هیجان خاصی می بینیم و از دیدن چنین صحنه هایی احساس آرامش می کنیم. ما با دیدن صدها هزار نفر که در یک میدان برای امام حسین (ع) عزاداری می کنند احساس همدردی می کنیم. ما از موفقیت های زینبیه خوشنود شده و برای آنها دعا می کنیم.

Diğer Haberler