بزرگداشت مبارز در مدرسه آذربایجا

بیست و ششمین سالگرد تولد قهرمان ملی آذربایجان، شهید مبارز ابراهیمف در مدرسه آذربایجان زینبیه با غرور و هیجان خاصی گرامی داشته شد

در این مراسم که در روز جمعه، هفتم فوریه و در مدرسه آذربایجان برگزار شد، دانش آموزان آذربایجانی، مدیران انجمن خیریه زهرا آنا، والدین دانش آموزان و جوانان شرکت کردند. مدیر مدرسه آذربایجان با گفتن اینکه "امروز برای بزرگداشت تولد شهید مبارز اینجا دور هم جمع شده ایم" اطلاعات مختصری در خصوص برنامه ارائه داد.

پس از آن حضار به شعر دانش آموزان آذربایجانی که در وصف شهید مبارز خواندند گوش دادند. در ادامه برنامه کیک بین حضار پخش شد و هدایایی به دانش آموزان داده شد. فاطمه تاشدمیر، معاون انجمن خیریه زهرا آنا و یکی از اعضای این انجمن، زهرا کاچان هدایایی را هم به معلمان این دانش آموزان تقدیم کردند.

پس از پایان مراسم، مدیر مدرسه، سردار کوجا در گفتگو با سایت zeynebiye.com  گفت: "برای پرورش دادن نسلی وابسته به ارزش های ملی و معنوی، دولت آذربایجان باید چنین فعالیت های مهمی را برگزار کند. شهید مبارز، نمونه ی بسیار مهمی برای جوانان آذربایجان است. او برای دفاع از خاک وطن جان خود را فدا کرد و به تمام جهانیان نشان داد که ملت آذربایجان حاضر نیستند که در مقابل اشغالگران از ذره ای از خاک خود بگذرند. امروز برای بزرگداشت شهید مبارز ابراهیف اینجا جمع شده ایم. ما شهیدان خود را هرگز فراموش نمی کنیم. خاطرات آنها همواره در ذهن ماست. این امر به ما قدرت می دهد و دشمن ما را می ترساند.

مبارز، در هفتم فوریه سال 1988 در یک خانواده ی سید که به ارزش های ملی و دینی پایبند بود به دنیا آمد. او در تاریخ 19 ژوئن 2010 نامه ای نوشت که اگر من شهید شدم ناراحت نشوید، من این کار را برای کشورم انجام می دهم. او یک کیلومتر در زمین مین گذاری شده پیش رفت و به جایی که اشغالگران وجود داشتند رسید و تعداد زیادی از آنها را به هلاکت رساند. دولت آذربایجان او را یک قهرمان ملی معرفی کرد و در مقابل دولت ارمنستان، تمامی فرماندهانی که در آن مرز مشغول به خدمت بودند تغییر داد. به دلیل این شوک عظیم که آنها متحمل شده بودند ماه ها جنازه ی شهید مبارز را به دولت آذربایجان تحویل ندادند. تروریست های ارمنی چنان از مبارز می ترسیدند که حتی دست های او را پس از مرگ بسته بودند. تصاویر اهانت هایی که به جسد او شده بود در سایت های اینترنتی روسی منتشر شد.

زمانی که جنازه ی شهید مبارز به باکو برده شد، مردم به استقبال او رفتند. در سرتاسر کشور مراسم های بزرگداشت و ترحیم برای او برگزار شد. ترانه هایی در وصف شجاعت و شعرهایی در وصف جوانمردی او سروده شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Diğer Haberler