بزرگداشت سالروز شهادت حضرت فاطمه

سالروز شهادت دختر پیامبر اکرم (ص)، همسر علی بن ابی طالب (ع)، مادر اهل بیت، و نیک ترین زن دنیا، حضرت فاطمه زهرا در استانبول گرامی داشته شد.

مراسم عزاداری که در روز پنجشنبه، سوم آوریل در مسجد زینبیه برگزار شد با قرائت قرآن توسط امام مسجد زینبیه، شیخ حمید توران آغاز شد.

پس از قرائت قرآن، توران در خصوص زندگانی حضرت فاطمه توضیح داده و از اهمیت تسبیح حضرت فاطمه زهرا گفت. ایشان با نقل حدیثی از امام صادق (ع) که خداوند این تسبیح را برای فاطمه زهرا فرستاد و اگر چیز با ارزش تری وجود داشت حتما خدا آن را برای فاطمه می فرستاد، گفت: از گفتن این ذکرها دست برتدارید زیرا کسانی که این ذکر را بگویند عاقبت بدی نخواهند داشت.

توران گفت: " زهرا یک خصوصیت ویژه داشت. حضرت علی (ع) نقل می کنند که روزی در خانه بودیم، درب خانه را زدند. کسی به همراه پیامبر وارد خانه شد. شخص میهمان نابینا بود. فاطمه حجاب گرفت. پیامبر فرمودند که این شخص نابیناست. فاطمه فرمود ایشان نابینا هستند اما من می بینم. اگر من چادر به سر نگذارم او متوجه بوی من می شود." خدا نکند، اگر زنان بی عفت باشند مردها نمی توانند با حیا باشند. جامعه نمی تواند حیا داشته باشد. زنان بی حیا نمی توانند فرزندان با حیایی تحویل جامعه دهند. در دورانی که غرب سعی می کند با مسائل غیر اسلامی به جامعه ما حمله کند عفت و عصمت درسی ست که باید از حضرت فاطمه یاد بگیریم.

پس از سخنرانی توران، شیخ احد تالان به مرثیه خوانی پرداخت و سپس با نوحه خوانی ایشان مردم به سینه زنی پرداختند.

 

Diğer Haberler