برگزاری مراسم عيد سعيد غدير در مسž

گروه فرهنگ و هنر: مراسم جشنی به مناسبت عيد سعيد غدير خم، ديروز يكشنبه پانزدهم آذر، بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد «زينبيه» استانبول برگزار شد.


 «حجت‌الاسلام والمسلمين عبدالكريم بی‌آزار شيرازی» رئيس دانشگاه مذاهب اسلامی ايران، «رحيم خاكی» قاری برجسته و رئيس سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشجويان ايران، «مرتضی نجفی قدسی» از فعالان قرآنی ايران، «حامد توران» امام جماعت مسجد زينبيه و تعداد زيادی از عاشقان ولايت و امامت در اين مراسم حضور داشتند.

«حامد توران» امام جماعت مسجد زينبيه خطاب به حاضران در اين مراسم باشكوه گفت: خوشحاليم كه استاد بی‌آزار شيرازی، يكی از اساتيد گرانقدر در زمينه مسائل دينی و اسلامی و رئيس دانشگاه مذاهب اسلامی امروز در جمع شيفتگان اهل بيت(عليهم‌السلام) حضور پيدا كرده است، همچنين از قاريان قرآن كه در اين جمع حضور يافته‌اند تشكر و قدردانی می‌كنيم.

در ادامه اين مراسم، برنامه شعرخوانی و مديحه‌سرايی در وصف حضرت علی(ع) برگزار شد و سپس تعدادی از علما از جمله حجت‌الاسلام والمسلمين بی‌آزار شيرازی درباره فضيلت روز غديرخم سخنرانی كردند.

حجت‌الاسلام والمسلمين عبدالكريم بی‌آزار شيرازی طی سخنانی ضمن تبريك اين روز مبارك اظهار كرد: از دعوت شما برای حضور در اين محفل نورانی تشكر می‌كنم، علم و دانش امام علی(ع) ابعاد وسيعی دارد، نهج‌البلاغه سرشار از حكمت‌های آموزنده برای بشر است و همين امر باعث شده است كه سخنان اين امام گرانقدر در بسياری از نقاط جهان چاپ و منتشر شود.

وی افزود: دانشمندان مصری در سال‌های اخير نكاتی مربوط به علم پزشكی را از ميان سخنان امام علی(ع) كشف كرده‌اند، ما مسلمانان بايد در سخنان علی‌ابن ابی‌طالب(ع) تفكر كنيم و از آن‌ها بهره ببريم.

قرائت آياتی از قرآن كريم توسط «رحيم خاكی» پايان‌بخش مراسم جشن عيد غدير خم در مسجد زينبيه استانبول بود.
 

Diğer Haberler