برگزاری مراسم عزاداری دومين روز ش

گروه بين‌الملل: مراسم عزاداری دومين روز شهادت امام حسين(ع) و هفتاد و دو تن از يارانش، ديروز دوشنبه، هفتم دی در مسجد «زينبيه» استانبول برگزار شد.

اين مراسم با حضور دسته‌های عزاداری مسجد امام جعفر صادق(ع) استانبول در كنار عزاداران حسينی مسجد زينبيه برگزار شد و عزاداران پس از سينه‌زنی به سخنان «صلاح‌الدين اؤزگؤندؤز» رهبر شيعيان جعفری تركيه گوش فرا دادند.

رهبر شيعيان تركيه در بخشی از سخنانش با اشاره به جمله حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) در مواجه با دشمنانش كه فرمود: «شايد بتوانيد دست‌هايم را از بدنم جدا كنيد اما تا ابد امام حسين(ع) را در قلب خويش محافطت خواهم كرد» اظهار كرد: شايد در وهله اول كه اين جمله را می‌شنويم كلمه «تا ابد» را به مفهوم «تا آخرين قطره خون» در نظر بگيريم در حالی كه اين واژه مفهومی گسترده‌تر دارد.

وی افزود: منظور حضرت عباس(ع) از اين كلمه، «تا آخر دنيا» بود چراكه امروز می‌بينيم بعد از هزار سال هنوز هم نام و ياد امام حسين(ع) در قلب جهانيان زنده مانده است.

در ادامه برنامه، «شيخ علی توران»(Ali Turan) و «سيد طالع» از مداحان اهل بيت(عليهم‌السلام) به مرثيه‌سرايی و نوحه‌خوانی پرداختند و حاضران در مراسم در غم شهادت فرزند امام اول شيعيان بر سر و سينه زدند.

Diğer Haberler