اوزگوندوز: وقتی آنها نقشه می کشند 

رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز که پس از نماز جمعه در مسجد زینبیه برای هزاران نمازگزار به سخنرانی پرداخت مسائل مهم روز را ارزیابی کرد.

اوزگوندوز که از نامگذاری سومین پل درحال ساخت استانبول به نام یاووز سلطان سلیم انتقاد کرد گفت: "چرا از میان این همه پادشاه نام این شاه را برای این پل انتخاب کرده اید؟ سلطان سلیم چه مزیتی داشته که نامش را انتخاب کردید؟ او همیشه با مسلمانان در جنگ بوده، با مصر، اعراب، ترک ها، فارس ها جنگید. ترک ها را قتل عام کرد. اختلاف و فتنه ای که او میان مسلمانان به وجود آورد هنوز هم ادامه دارد. این رفتار از جانب کسانی که از فتواهای قتل عام علویان حمایت می کنند امری عادی به نظر می رسد.

اوزگوندوز سخنان خود را اینگونه ادامه داد: "حکومت ها گذری هستند و ممکن است که حکومت بعدی خواهان تغییر این نام باشد. اگر فردا حکومتی بخواهد نام این پل را به شاه اسماعیل تغییر دهد چه می توانید بگویید؟ ایشان هم ترک بودند، همه از نوادگان پیامبر بودند. در آن زمان باز هم به بحث و جدل خواهید پرداخت."

زمانی که اسم فاتح را برای پلی در استانبول انتخاب کردید آیا کسی اعتراض کرد؟ این بار هم نام فاتح دو را برای این پل انتخاب می کردید، مطمئنا کسی اعتراضی نمی کرد. و یا حتی می توانستید نام مولانا را انتخاب می کردید. برای ملت ترک، یاووز یعنی خشن، بد. چرا باید نام چنین پادشاهی را انتخاب کنید. آیا هدف شما ایجاد فتنه ی مذهبی ست؟

این دنیا برای هیچ کس ماندگار نخواهد بود

"اسکندر کجاست؟ ذوالقرنین که از شرق تا غرب را حکومت می کرد هم رفت. این دنیا برای هیچ کس ماندگار نخواهد بود."

تروریست های عراقی که در ترکیه آماده می شوند هر روز در عراق عملیات های تروریستی انجام می دهند که منجر به جاری شدن خون انسان ها می شوند. همپایان آنها در سوریه به مقام پیامبر توهین می کنند. به مقبره ی شهدای اسلام حمله می کنند و جسد آنها را از قبر بیرون می آورند و این تروریست ها گوشت انسان را هم می خورند. آیا شما در جبهه ی آنها قرار دارید؟

اوزگوندوز با اشاره به این نکته که صحت گفته هایی که ادعای استفاده از سلاح های شیمیایی توسط دولت سوریه را مطرح می کنند  رد شده و آشکار شده است که تروریست ها از این سلاح ها استفاده کرده اند.

چرا باید حزب الله سکوت کند؟

ایشان در ادامه فرمودند: "اسرائیلی ها تروریست ها را در سوریه و به خصوص در منطقه ی القصیر فرماندهی می کنند و در چنین شرایطی لبنان تحت محاصره قرار می گیرد. در حالی که از سمت سوریه لبنان مورد محاصره قرار می گیرد چطور می توان توقع داشت که حزب الله در این خصوص سکوت کند. در حالی که برای حزب الله نقشه هایی کشیده می شودو تلاش می شود که مقاومت آنها را بشکنند و محاصره شان کنند آیا باید حزب الله دست روی دست بگذارد و بنشیند؟ کدام عقل سلیمی چنین چیزی را می پذیرد؟"

 اسرائیل تروریست ها را در سوریه، مخصوصا در منطقه ی استراتژیک القصیر فرماندهی می کند. این منطقه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که این منطقه مرز مشترک بین سوریه و لبنان است. وقتی که اسرائیل به این منطقه مسلط شود در واقع لبنان و به طبع آن حزب الله مورد محاصره قرار می گیرد. اسرائیل از طرف سوریه حزب الله را مورد محاصره قرار می دهد و در واقع به عبارتی کفن آنها را آماده می کند و در این شرایط حزب الله باید دست روی دست گذاشته و منتظر بماند؟!

رهبر قهرمان حزب الله، سید حسن نصرالله هم همین نکته را بیان می کند که هیچ کس این نوع رفتار را از ما توقع نداشته باشد. اسرائیل ما را تهدید خواهد کرد و ما عکس العمل نشان نخواهیم داد. نیروهای اسرائیلی مورد حمله قرار می گیرند و ما هم به آنها دست مریزاد می گوییم.

اهل کفر، از ما نیست

به خاطر بیعت برخی از سیاسیون کشور در حال حاضر به سمت فلاکت در حرکت است. با وجود اینکه این برای ما بسیار دردناک است اما در مکتب علی نیست که بخواهیم نفرین کنیم. در جنگ علی و معاویه، حضرت علی نفرین کردن را برای کسانی که تحت استرس قرار داشتند ممنوع کرد. نفرین کردن در آداب علی نمی گنجد. حقایق را بیان کنید و مردم را آگاه کنید و به آنها بشارت دهید و بگویید که کسانی که کفر می وزند و فتنه انگیزی می کنند از ما نیستند و ما اعلام براعت می کنیم.

امروز مسئله ی شیعه و سنی مطرح نیست. جبهه های مسلمان و کفر وجود دارد. در جبهه ی کفر وهابیونی قرار دارند که هدفشان از بین بردن عثمانی و امروز هم از میان برداشتن وحدت، ثروت و تاریخ مسلمانان است.

مجادله ما بر اساس منطق و قانون است

 ایشان اشاره کردند که :"هر دوطرف با اشتباهاتی که انجام دادند به تندروی پرداختند.  و اسرائیل و آمریکا هم با استفاده از این شرایط درگیری های مذهبی ایجاد می کنندو این اصلا به صلاح امت اسلامی نیست. ما مثال گوسفند قربانی مظلوم باقی نخواهیم ماند. ما در چارچوب منطق و قانون و تا پایان به مبارزه خود ادامه خواهیم داد. ما بازیچه ی ظالمان نخواهیم شد. ما نقش خود را آنگونه که می خواهیم ایفا خواهیم کرد. و اجازه نخواهیم داد که عده ای با تندرو کردن اجتماع شیعه و علوی این قشر را به عنصر ترور تبدیل کنند. من این نکته را به دوستداران اهل بیت تذکر می دهم که بازیچه ی نقشه های شیطان نشوید."

خدا به همه ی ما صبر بدهد و اختلافات مذهبی را از بین ببرد. ما تا آخر مبارزه خواهیم کرد و بازیچه ی دشمنان نخواهیم شد. و در چارچوب منطق و قانون عمل خواهیم کرد. ما سکوت نخواهیم کرد. یک بار دیگر به دوستداران اهل بیت هشدار می دهم. خدایا با وجود مکرهای شیطان، صبر و قدرت ما را از ما نگیر.

خدایا فتنه گران را لعنت کن و اختلافات مذهبی را از بین ببر. اتحاد شیعه، سنی، علوی، ترک، کرد، عرب و به طور کلی مسلمانان و بخصوص اتحاد کشور و جامعه ی ما را از ما نگیر.

Diğer Haberler