اوزگوندوز: مفتی باید فورا از جایگ

رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز در برنامه ای که در مسجد باغچیلار امام علی و در گرامیداشت روز عید غدیر برگزار شده بود سخنرانی ایراد کردند و از گزارشی که مفتی شهر ایگدیر زیر آن را امضا کرده است انتقاد فرمودند

اوزگوندوز گفت که استفاده کردن از مفتی که از نظر روحی مشکل دارد در شهر حساسی مثل ایگدیر بیشتر از آن که سودی داشته باشد مضر است.

اوزگوندوز: "دستیار مفتی ایگدیر و دوست من تماس گرفت و گفت که مفتی این حرف ها را نگفته است. اما گزارشی منتشر شده که امضای ایشان در آن وجود دارد و آماده ی ارسال برای مقامات مسئول بوده است."

در این گزارش از ساختار اجتماعی ایگدیر سخن به میان آمده و کردها را تروریست و آذری ها را جدایی طلب نامیده اند. چه چیزی نگفته باقی مانده است؟ ایگدیر یک ملت است. شهری ست که توسط چهار کشور احاطه شده و با سه کشور مرز مشترک دارد. اگر چنین حرف هایی را گفته باشند، چنین آدم خامی که از لحاظ روحی مشکل دارد نباید در چنین جایگاه بالای دینی استانی قرار بگیرد. اگر این گزارش درست باشد و امضای او در آن وجود داشته باشد، من از وزیر امور دینی خواهش می کنم که ایشان را فورا از مقامشان عزل کنند.

علمای ما در ایگدیر، علمای شیعی و انجمن علمای اهل بیت ایگدیر در این زمینه بیانیه ی بسیار عاقلانه ای را صادر کردند و من از طرف خودم، انجمن جهانی علمای شیعه و جعفریدر و دیگر انجمن هایمان پای این بیانیه را امضا می کنم.

من دوباره تکرار می کنم که اگر او این کلمات را استفاده کرده باشد، کسی که تفکر وهابی دارد و از نظر روحی دچار مشکل است و می خواهد که در دولت فتنه ایجاد کند نه تنها سودی برای کشورمان ندارد بلکه ما را متضرر نیز خواهد کرد. بنابراین او باید فورا از مقامش عزل شود.

Diğer Haberler