اوزگوندوز: "مادران کشور من نباید گ

در نماز جمعه ای که در مسجد هالکالی زینبیه برگزار شد رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز در جمع هزاران نمازگزار به ارزیابی مسائل مختلف روز پرداختند.

اوزگوندوز با اشاره به این مسئله که هفته ی گذشته استادی در برنامه ای که در شبکه ی TRT Turk  پخش شد درمورد اهل بیت اینگونه گفته است که هرکسی که عضو خانه ی حضرت محمد بود جز اهل بیت او به شمار می رود و اگر کسی مخالف این حرف را بزند جاهل است از تلاش این استاد برای ایجاد ابهام مفهومی گفت. "جایی که وحی هست، جایی که حدیث متواتر هست شما حق ندارید نظر شخصی خودتان را بیان کنید. اگر کلام خدا و پیامبر باشد وظیفه ی شما فقط تسلیم است و نمی توانید نظر شخصی خودتان را بیان کنید.

پیامبر گفته است که "اینها اهل بیت من هستند". زمانی که همسرانشان خواستند که به این گروه بپیوندند ایشان اجازه ندادند. هیچ کس نمی تواند روی کلام پیامبر حرف بزند. نمی تواند درمورد چیزی که پیامبر گفته و حتی به همسرانش هم اجازه نداده و محدودیت تعیین کرده نظر شخصی بدهید.

اگر شما این حرف را می زنید باید از همسران پیامبر، مادرزن و یا پدر زن هایشان روایت بیاورید که آنها می گویند جز اهل بیت هستند.

کلمه ی اهل بیت کلمه ی معمولی و گفتاری نیست، مربوز به یک دین است. شما باید بر اساس آن دین از این کلمه استفاده کنید. جز این نمی توانید کاری بکنید.

دولت ما باید خیلی مراقب باشد

خدایا به دولت مردان کشورهای اسلامی عقل، شعور، ایمان، وجدان و درک عطا فرما. من شش، هفت سال پیش هم در برنامه های تلویزیونی درمورد برنامه های امپریالیست ها حرف هشدار دادم. من گفتم که ما در مسیر اشتباه قرار داریم. مسلمان ها این کار را نکنید. امپریالیست ها این کار را می کنند چون فکر می کنند که کارشان درست است. اگر ما هم جای آنها بودیم این کاررا می کردیم. شما مسلمان هستید، این اشتباه را نکنید.

امروز که نگاه می کنیم، می بینیم به نقطه ای رسیده اند که ما گفته بودیم. حالا خودتان با تروریست ها دچار مشکل شده اید. 

خدایا ما را از شر آنها نجات بده. هزاران تن از آنها در کشور ما و در کمپ ها و بازار دیده می شوند. دیگر قادر نیستیم که به آنها نزدیک شویم.

اگر در آینده شر آنها دامن کشورمان را بگیرد مادران این سرزمین گریان خواهند شد، خدا حفظمان کند. امیدوارم که دولت ما کار درست را در این برهه از زمان انجام دهد و سرویس های امنیتی و پلیس ها آنها را دستگیر و به زندان بیندازند. 

امیدوارم که آنها را بر اساس اطلاعات درست تحت نظر بگیرند. اگر این کار را نکنند، آنها مسئول خونهایی خواهند بود که ریخته خواهد شد.

دراین برهه از زمان، دولت ما و سیستم های امنیتی باید خیلی مراقب باشند. خدای ناکرده، نباید در کشور ما خونریزی رخ دهد. نباید اراذل و اوباش بیایند و از ملت ما سلب آرامش کنند. 

چیزی که ما می خواهیم این است که مسلمانان خودشان مشکلات کشورشان را حل کنند. مشکلات ما به دست امپریالیست ها حل نخواهد شد. آنها فقط مشکل ایجاد می کنند. یک مشکل ما هزارتا خواهد شد. نمونه های فراوانی ازاین موضوع وجود دارد. آنها مشکلات ما را حل نمی کنند بلکه مشکل ساز هم هستند.

دشمن ما این کار را می کند، کار درستی می کند. شما عاقل باش و این کارها را نکن.

Diğer Haberler