اوزگوندوز: سوریه متعلق به مردم سوž

رهبرشیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز در سخنرانی خود برای هزاران نمازگزار که روز جمعه در مسجد هالکالی زینبیه حضور داشتند پس از تبریک قهرمانی تیم فوتبال ایفا، به ارزیابی کنفرانس ژنو 2 پرداخت

مردم سوریه باید برای خودشان تصمیم گیری کنند

با ارزیابی کنفرانس سوریه که در ژنو در حال برگزاری ست، رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز خواستار تصمیم گیری مردم سوریه برای آینده ی خود و خروج نیروهای خارجی از کشور سوریه شد.

" کنفرانس ژنو 2 آغاز شده است و ما منتظر شنیدن خبر خوب از این نشست نیستیم. این مسئله چیزی ست که ابتکار عملش در دست ما نیست. آمریکا و اروپا در آنجا جمع شده اند و اگر شما منتظرید که آنها تصمیمات مفید و منفعت باری بگیرند قطعا نا امید خواهید شد چرا که امپریالیست ها برای حمایت از ما آنجا جمع نشده اند بلکه هدف آنها استثمار ماست.

سوریه در راستای این نشست پیشنهاد معقولی ارائه کرده است. شما از هشتاد و چند کشور دنیا اراذل و اوباش را در این کشور جمع کرده اید. حالا هم از آنجا خارج کنید. سوریه متعلق به مردم سوریه است. مردم سوریه باید برای دولت و حکومت کشورشان تصمیم گیری کنند. افراد  منصف هم از سراسر دنیا بیایند و شاهد و ناظر انتخابات و شمارش آرا باشند. هر کسی را که مردم سوریه خواهانش باشند و انتخاب کنند روی کار می آید. آیا این کار غیر عادی به نظر می رسد؟ سوریه این راه حل را پیشنهاد کرده است. من به سیاستمداران و ارتش سوریه تبریک می گویم. احسنت!

هر چیزی را که مردم سوریه بخواهند و آنها انتخاب کنند ما می پذیریم. اما شما باید تروریست ها را که از هشتاد و چند کشور دنیا در آنجا جمع کرده اید خارج کنید تا فضای برگزاری انتخابات مهیا شود. و ما انتخابات را برگزار می کنیم. چه چیز دیگری می توانند بگویند؟ من از این پیشنهاد حمایت می کنم و آن را قبول دارم.

خداوند کسانی را که در راه اتحاد و یکپارچگی مسلمانان تلاش می کنند موفق گرداند و آنهایی را که قصد ایجاد فتنه دارند نابود کند."

Diğer Haberler