اوزگوندوز : اهانت کننده به مقدسات 

صلاح الدین اوزگوندوز رهبر شیعیان ترکیه، در خطبه های نماز فطردر مرکز فرهنگی زینبیه ، با خطاب به ده ها هزار نفر گفت : توهین کنندگان به مقدسات اهل سنت نوکری انگلستان را می کنند

وی افزود : هرگز از طریق رسانه های اجتماعی بازیچه ی نسخه ی شیعی سلفی ها و وهابی ها نشوید.

صلاح الدین تأکید کرد : شعیانی که به مقدسات اهل سنت توهین می کنند  در واقع برای القاعده، النصره وبمبگذاران حرم حضرت زینب (س)، سرباز، جمع آوری می کنند. وی افزود تعداد اندکی از علمای شیعه ، علی رغم فتوای مجتهدین ، و مخالفت آشکار حضرت علی (ع) در خطبه ی 206 نهج البلاغه  و نهی قرآن کریم، از طریق سایت های اینترنتی، به مقدسات اهل سنت و بزرگان آنها توهین میکنند. با این کار در حقیقت اهل سنت  را تحریک کرده و زمینه ی سرباز شدن آنها را در النصره فراهم می کنند.

اوزگوندوز گفت هر جا که دیدید به مقدسات اهل سنت توهین می شود بدانید که آنها نوکر انگلیس هستند. اگر در فرزاندانتان هم  چنین چیزی مشاهده کردید قطعا که در دام آنها افتاده اند.

وی در ادامه سخنرانی اش خاطر نشان کرد : ما همگی به یک کتاب ایمان داریم و خداوند در قرآن فرموده است که حتی به بت  بت پرستان نیز نباید ناسزا گفت چرا که آنها نیز به خدای شما ناسزا خواهند گفت.

اوزگوندوز همچنین گفت: ما به اعتقادات مردم احترام میگذاریم و به همین دلیل به باورهای مردم ناسزا نمی گوییم . نه دین ما نه پیامبرما و نه امامان ما چنین اجازه ای را به ما نداده اند.

وی در پایان خطبه هایش با تاکید بر اینکه نباید اجازه بدهید عوامل انگلستان تعصب مذهبی تان را استثمار کنند گفت: ما در صف محمد و آل محمد هستیم و هر که در مقابل آنها قرار بگیرد از او تبری می جوئیم . معنای تولی و تبری نیز همین است نه ناسزا گفتن به اعتقادات دیگران.

Diğer Haberler