آنها برای تکفیری ها سرباز فراهم م®

رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز با اشاره به کسانی که در آغوش آمریکا و انگلیس به احیای باورهای دینی خود می پردازند از تلاش آنها برای فراهم کردن سرباز برای تکفیری ها پرده برداشت

رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز که برای هزاران شرکت کننده در مراسم نماز جمعه در مسجد زینبیه هالکالی سخنرانی فرمودند در خطبه ی دوم خود در به بررسی مسائل روز پرداختند.  

مسلمانی در آغوش آمریکا امکان پذیر نیست 

 

تروریست های سوریه به دلیل اختلاف نظر میان گروه های مختلف دچار مشکل شده اند. اعضای گروه های تروریستی می میرند. تعدادی از آنها تسلیم می شوند، گروهی از جبهه ها فرار می کنند و گروهی هم کشته می شوند. در حالی که اعضای گروه های تروریستی دچار نا امیدی شده اند، تعدادی از علمای شیعه ی ترکیه، با استفاده از رسانه های ترک زبان و شبکه های اجتماعی برای این گروه ها سرباز جمع می کنند و می فرستند. بله! درست شنیدید، علمای شیعه برای تروریست هایی که قصد حمله به حرم حضرت زینب را دارند سرباز جمع می کنند.

به هر کسی بگویند که بیا و در این جبهه ها بجنگ و آدم بکش قبول نمی کند. به همین دلیل، آنها از شیوه ی دیگری برای جبران این ضعف استفاده می کنند. این چه شیوه ای ست؟ تبری و تولی. به اسم تبری به باورهای دیگران اهانت می کنند. خدا این نوع نگرش را لعنت کند. خداوند می فرماید حتی به بت بت پرستان هم اهانت نکنید. اینها می گویند که ما اهانت نمی کنیم، ما لعنت می کنیم. با این اوصاف، لعنت خدا بر شما، این هم اهانت نیست. تعدادی جوان هم خام آنها شده اند و بر این باورند که با اهانت کردن به دیگران وارد بهشت می شوند.

ما در صف علی هستیم، هر کسی که در مقابل او قرار داشته باشد ما هم با آنها مقابله می کنیم. تبری یعنی همین. هر کسی که با علی مقابله کند ما با او مقابله می کنیم. اما اهانت به باورهای دیگران به دور از انسانیت است. اینکه آیا جایز است یا خیر، خارج از بحث ماست. باید این مسئله درست درک شود.

در حال حاضر بحث ما در مورد این است که آیا شما حق دارید که از طریق رسانه به باورها، عقاید و وجدان دیگران توهین کنید یا خیر، متوجه شدید؟

در دنیای خودتان هرکسی را که می خواهید دوست داشته باشید و یا نداشته باشد مربوط به خودتان است. اگر کسی دیگر را دوست داشته باشید حتما به سراغ او می روید. شما می گویید که طرفدار اهل بیت هستید و بعد از طریق اینترنت، شبکه های اجتماعی و رسانه ها مدام به عقاید دیگران توهین می کنید و میان مسلمانان فتنه ایجاد می کنید و از این طریق به بهترین شکل برای وهابی های سلفی ارتش فراهم می کنید.  

خدا از ما دور کند، اگر کسی به مقدسات شما توهین می کرد شما چه کار می کردید. می گفتید من دیگر چیزی برای از دست دادن ندارم و برای چه چیزی باید جانم را فدا کنم. و این آسان ترین راه برای تبدیل کردن شما به تروریست می بود. همچنین می گویند که این عالم و آن عالم هم در تلویزیون اهانت می کنند. علمایی که شما از آنها حرف می زنید یکی در آمریکاست و دیگری در انگلیس. لعنت به دینی که در آغوش آمریکا و انگلیس آموخته شود، حالا اسمش را هر چه می خواهید بگذارید، شیعی، سنی و یا اسلام!

در آغوش آمریکا مسلمانی ممکن نیست، در آغوش انگلیس مسلمانی ممکن نیست، مسلمانی در آغوش تلاویو و واشنگتن امکان پذیر نیست. دین را نمی توان از آنها آموخت. اسلام را نمی توان از آنها آموخت. کسانی که در آغوش آنها اسلام بیاموزند همان هایی می شوند که در میان مسلمانان فتنه ایجاد می کنند.

و حالا تعدادی علمای شیعه، به این طریق برای تکفیری های سلفی که نبش قبر می کنند و جگر انسان می خورند اینگونه سرباز فراهم می کنند. هیچ راهی بهتر از این برای جمع کردن سرباز وجود ندارد. کسانی که من از آنها صحبت می کنم همشهریان شما هستند و جوانانی که تحت تاثیر آنها قرار گرفته اند فرزندان شما هستند.

آنها لعنت می کنند و هزران نفر آمین می گویند. ماشاالله، همان چیزی که خدا می خواهد رخ می دهد. لعنت کردن ها تمامی ندارد. این بهترین راه برای جمع کردن ارتش برای القاعده است.

هشدار می دهم، ما هر کسی را که به برادرانمان و باورهایشان اهانت می کنند نفرین کرده و از آنها اعلام براعت می کنیم. آنها از ما نیستند. ببینید من دونکته را مطرح می کنم. شما هر کسی را می خواهید دوست داشته باشد و هر که را نمی خواهید دوست نداشته باشید. من با این مسئله کاری ندارم. اما چطور به خودتان اجازه می دهید که از طریق رسانه توهین و نفرین کنید؟ قبل از هر چیزی شما مشکل انسانیت دارید. چطور جسارت می کنید که به باورها و عقاید دیگران توهین کنید؟

قرآن، پیامبر و امامان این کار را منع کرده اند و همه ی مجتهدان با دادن فتوا این کار را حرام اعلام کرده اند.

اگرحسین این کار را انجام داده باشد ما هم انجام می دهیم، اگر حسن این کار را انجام داده باشد ما هم انجام می دهیم. بهانه ی تو در خانه ی حضرت فاطمه است؟ یعنی نعوذ بالله می خواهید بگویید که حسن و حسین در این زمینه غیرت نداشتند؟ ای جاسوس آمریکا و دست نشانده ی انگلیس، آیا دفاع کردن از او به شما واگذار شده است؟ شما با اهانت کرد ن به برادران خود می خواهید از آنها دفاع کنید؟

اگر مردید چیزی پنهان نکنید

خد ا را شکر، شما از جامعه طرد شده اید. به همین دلیل است که معلوم نیست در کدام نقطه نشسته اید و به اسم شیعه بودن چه چیزهایی که نمی نویسید. هر چه باشد اسم شما که مطرح نمی شود. این تهدید ها به حمله هایی بر علیه مساجد شیعیان تبدیل خواهد شد، این طور نیست؟ اگر مرد هستی و شیطان نیستی چرا خودت را پنهان می کنی؟ آدرس و اطلاعات خودت را بنویس، چرا نام و نشانت را پنهان می کنی؟

آیا قران کریم و صد و ده جلد بحارالانوار از این لعن و نفرین ها پر است؟ احکام دیگری وجود ندارد؟ طوری رفتار می کنید انگار قرآن و پیامبر و امامان به اهانت کردن به مقدسات و باور های دیگران دستور داده اند و شما هم شبانه روز به این کار مشغولید. برعکس همه ی اینها، در این موارد به حتم منع و نهی هم وجود دارد.

Diğer Haberler