"Yıldırım'ın Irak Ziyaretini Memnuniyetle Karşılıyoruz"

Başbakan Yıldırım’ın Irak ziyaretini değerlendiren Ali Ekber Velayeti, "Türkiye- Irak arasında gerilimin düşmesi ve dostluk ilişkilerinin yeniden kurulmasını memnuniyetle karşılıyoruz" dedi.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Ali Hamaney'in başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, IŞİD'i anlatan bir kitabın açılış töreninde Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım’ın Irak’a yaptığı ziyaret ve Ankara-Bağdat hattında yaşanan yakınlaşmayı değerlendirdi.
 
Velayeti, "Türkiye- Irak arasında gerilimin düşmesi ve dostluk ilişkilerinin yeniden kurulmasını memnuniyetle karşılıyoruz. Bölge milletlerinin saadeti, gerginlikten kaçınıp bölgesel işbirliğinden geçer" diye konuştu.
 
'SIFIR SORUN POLİTİKASINA GERİ DÖNMESİNİ TEMENNİ EDERİZ'
 
Velayeti, "Türk hükumetinin Irak’la iyi komşuluk ilişkileri kurup, bu ülkenin toprak bütünlüğüne saygı göstermesine yönelik attığı adım, olumlu bir adımdır. Bu dostluk ilişkisinin Türkiye ve Suriye arasında da kurulmasını umut ederiz. Türkiye ve Suriye arsında var olan gerilim ne Türkiye’nin yararına ve ne de Suriye’nin yararınadır. İki ülke arasındaki ilişkilerin Türkiye’nin komşularıyla benimsediği 'sıfır sorun' dönemine geri dönmesini temenni ederiz" dedi.
 

Diğer Haberler