"Pakistan'daki Şiiler ve Sünniler Her Zaman Birlik İçindedir‏"

Pakistan Kamu Muhalefet Partisi lideri, İslamabad'da bulunan "Müslümanların Vahdeti Meclisi" açlık kampına yaptığı ziyarette şu açıklamalarda bulundu: Bizler Müslümanların vahdeti meclisinin eli ve ayağıyız, her zaman ve her durumda Pakistan Şiilerinin yanında olacağız.

Müslümanların Vahdeti Partisine bağlı M.W.M. internet sitesi tarafından verilen bilgiye göre; Kamu Muhalefeti Partisi lideri ve Uluslararası Minhacul Kur'an kurumunun kurucusu Tahir El-Kadiri, beraberindeki birçok kişiyle birlikte Müslümanların Vahdeti Meclisi Partisi tarafından Pakistan'da Şiilerin katledilmesi nedeniyle yapılan açlık grevini ziyaret etti.
 
Kadiri, Müslümanların Vahdeti Partisi Genel Sekreteri Raci Nasir Abbas Caferi ile görüşmesinin ardından basına yaptığı açıklamada şunları söyledi: Bizler Müslümanların Vahdeti Meclisinin eli ve ayağıyız ve her zaman, her durumda Pakistan Şiilerinin yanındayız. Ne yazık ki Pakistanlı yöneticiler teröristler için kaynak sağlıyor ve onlara destek oluyorlar.
 
Kadiri sözlerini şöyle sürdürdü: Pakistan'da bir mektebe ve mezhebe mensup kişilerin öldürülmesi ülkedeki yöneticilerin onlara karşı olduğunu göstermektedir.
 
Pakistan Kamu Muhalefeti Partisi Lideri Kadiri, uyarıda bulunarak sözlerine şöyle devam etti: Eğer Pakistanlı yöneticiler mazlumların seslerine kulak vermezlerse, ülkede toprak bütünlüğü ve yönetimin devamı tehlikeye girecektir.
 
Kadiri daha önce de bu partinin çeşitli bölge heyetleri ile yaptığı röportajda; Müslümanların Vahdeti Partisinin açlık grevi yasal ve caizdir ve bu grev bir kaç güne Mah topraklarına ulaşacaktır ancak İslamabad Hükumeti temsilcileri şu ana kadar partini isteklerine her hangi bir cevap vermemiştir, açıklamalarında bulunmuştu.
 
Kadiri ayrıca; Pakistan yöneticileri uyuşmuş ve tembelleşmişlerdir ve Müslümanlar Vahdeti Partisinin 2 aydır devam eden açlık grevi hakkında hiç bir şey söylememişlerdir, dedi.
 
Pakistan Kamu Hareketi Partisi Lideri, son olarak şu ifadeleri kullandı: Mazlum halkın bu itirazlarının Pakistan yöneticilerinin yanında hiçbir değeri yoktur.

Diğer Haberler