"Ayrımcılık Yapanların Amacı Bizi Ateşin İçine Atmaktır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'da toplu açılış töreninde konuştu.Toplumda ayrımcılık yapanları sert bir dille eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan son dönemlerde medya ve siyaset dünyasında ayrıştırıcı dil kullananlara sert çıktı.
 
"Türkiye'yi kardeş kavgasıyla tutuşturup, yakmak, yok etmek isteyenlere Şanlıurfa'nın vereceği kardeşlik cevabı bir kez daha tarihe geçecektir. Bu ülkenin ancak 81 vilayeti ve 80 milyon vatandaşı birlikte hareket edebildiğinde varolabileceğini şöyle bir etrafımıza baktığımızda tüm çıplaklığıyla hamdolsun görebiliyoruz." 
 
"Bütün bunlara rağmen bu aziz milleti Arap, Kürt, Türk, Sünni, Alevi şu veya bu kesimden diyerek ayrıştırmaya kalkanların amacı bizi de aynı ateşe atmaktır. Kardeşlerim, ben sizleri Allah için seviyorum. Yunus'un diliyle; biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Biz siyah beyaz ayırmadık. Şu kavimden, bu kavimden demedik, Allah için sevdik. Onun için bu oyuna gelmeyin. Bunun için burası Rabia Meydanı. Rabia'nın dört unsuru var. Tüm Türkiye duysun; tek millet, Türk, Kürt, Arap, Laz, Çerkez, Gürcü, Boşnak, Romanıyla 80 milyon tek millet. Tek bayrak, rengi şehidimizin kanı, hilal bağımsızlığımızın ifadesi, yıldız şehidimizin ta kendisi. Üçü bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. 780 bin kilometrekareyle tek vatan."
 

Diğer Haberler