"4. Hayat Pınarı" Bu Pazar

Hayat Pınarı adıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Türkiye geneli ödüllü bilgi yarışması bu Pazar günü saat 10:00'da başlayacak.

Yarışma  için belirlenen kitap okunduktan sonra 9 Mart Pazar günü saat 10:00’da ülkemizin çeşitli şehirlerinde belirlenen yerlerde sınav gerçekleşecek.

Artık geleneksel hale gelen, El Mustafa Üniversitesi ve CABİR'in ortak düzenlediği Hayat Pınarı Bilgi Yarışması geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Kuran, Nehc’ul Belaga ve Dua eksenli olmak üzere üç bölümden oluşacaktır.

Bu yılki 4. Hayat Pınarı Bilgi Yarışmasının konusu, yüce yaratıcının insanlığa bahşettiği son kitap Kuran-ı Kerim’den Tahrim Suresi, Allah'ın yeryüzündeki hücceti Müminlerin Emiri Hz. Ali (Aleyhisselam)’ın sözleri ve hutbelerinden oluşan Nehcül Belaga kitabının 160. hutbesi ve İmam Seccad (Aleyhisselam)’ın münacatlarından oluşan Sahife-i Seccadiye'den ilk dokuz dua olacak.

Yarışmacılar sadece her üç bölümün tümünden yarışmaya katılıp hediyeler kazanma şansına sahiptirler. Hediyeler dereceye giren ilk üç yarışmacıya takdim edilecektir.

Yarışmanın birincisi Umre, ikincisi uçakla Kerbela, üçüncüsü uçakla Meşhed ziyareti kazanacak.

Aynı puanı alan yarışmacılar arasında kura çekilişi yapılmak suretiyle hediyeler kurada adı çekilen yarışmacıya takdim edilecektir.

Yarışma için herhangi bir ücret, öğrenim durumu gerekmiyor. Yarışmaya bayanlar da katılabilir.

Ehlibeyt dostlarının 4. kez Türkiye genelinde gerçekleştireceği bu yarışmaya katılımın yüksek olması bekleniyor.

Sınav 9 Mart Pazar günü aşağıda belirtilen yerlerde aynı anda yapılacaktır. Sınavın yapılacağı yerler:

Yarışma geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye çapında aynı gün ve saatte şu il ve ilçelerde yapılacaktır:  İstanbul, Kars, Iğdır, Aralık, Tuzluca, İzmir, Bursa, Ankara, Malatya, Manisa, Ağrı, Kayseri, Çorum, Hatay, Diyarbakır ve Çorlu.

Hayat Pınarı Kitabı'nı indirmek için: TIKLAYIN

Diğer Haberler