"اوزگوندوز: "ما در مقابل ظلم سکوت نم&#

رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز، در پاسخ به کسانی که عاشقان اهل بیت را به سکوت و بی تفاوتی در مقابل بحران سوریه متهم کرده بود گفت: "ما هرگز سکوت نمی کنیم وهمیشه ظالمان را محکوم می کنیم

پس از نماز جمعه روز دهم می که در مسجد زینبیه برگزار شد و هزاران نفر در آن شرکت کرده بودند، رهبر شیعیان ترکیه، صلاح الدین اوزگوندوز در خطبه ی خود  بیانات مهمی را درمورد مسائل روز ایراد فرمودند:

خداوند همه ی ظالمان را لعنت کند!

خداوند محبتی در نام امام حسین قرار داده که همه ی مومنان عاشق و شیفته ی او هستند. این طبیعت ایمان است. این طبیعت ایمان به محمد است. مومنین حسین را از فرزندان خود بیشتر دوست دارند. خداوند ایمان شما را حفظ کند. آیا ما حالا به خاطر حب حسین گناهکار شده ایم؟

و حالا می گویند که چرا عاشقان حسین در مورد بحران سوریه سکوت کرده اند. ما سکوت نکرده ایم. ما می گوییم که خدا لعنت کند کسانی را که سوریه را به نابودی می کشانند و تروریست ها را به آنجا می فرستند و سلاح آنها را تامین می کنند تا مقاومت سوریه را در مقابل اسرائیل از بین ببرند. ما سکوت نکرده ایم. ما کی سکوت کردیم؟ خداوند قاتلین کودکان را لعنت کند. خداوند قاتلین علی اصغر در کربلا و قاتلین کودکان سوریه را لعنت کند.

ما برای درگیری های خونین سوریه از هر کسی بیشتر خون گریه می کنیم

ما از قاتلین حمایت نمی کنیم. ما از ظالمین حمایت نمی کنیم. نفرین به کسانی که تروریست ها و جانیان را از 29 کشور جمع می کنند و به سوریه می فرستند تا مقاومت سوریه را در مقابل اسرائیل از بین ببرند.

ما برای درگیری های خونین سوریه، از هر کس دیگری بیشتر خون گریه می کنیم. خدا به ظاهر و باطن بنده هایش آگاه است. ما در مثابل هیچ کس تقیه نمی کنیم. ما بنده ی هیچ کس نیستیم. ما آزادیم. در دنیا پول کافی برای خریدن ما وجود ندارد. ما بنده ی علی هستیم و بعد از او خودمان را به هیچ کس نمی فروشیم. نظرمان هر چه که باشد می گوییم.

اگر اطلاعاتمان غلط است به ما بگویید

یکی بیاید و به ما بگوید که پروژه ی آمریکا در خاور میانه رحمت ست از سوی خداوند برای امت اسلامی. یکی بیاید و بگوید که انگلیس، فرانسه، آمریکا و اسرائیل طرحی برای نجات مسلمانان از زیر بار ظلم و رفاه آنها دارند. یکی بگوید که ما اشتباه می کنیم و آنها مایه ی رحمت هستند.

اگر کسی تروریست ها و جانیان را از کشورهای دیگر جمع می کند و در سوریه زنان و کودکان را می کشد و بعد دولت آن کشور را مسئول این کشتار ها می داند و از ما می خواهد که این ادعا را باور کنیم، ما باور نمی کنیم، ما احمق نیستیم. تروریست ها دستگیر شدند. نیمی از آنها کشته شدند. دستگیر شده ها اعتراف کردند که قتل عام ها کار آن هاست و کودکان را آن ها کشته اند.

چرا ما با وهابی ها دوستی می کنیم؟!

شما که می گفتید دینتان را از صحابه ی پیامبر دارید و آنها برایتان قابل احترام و با ارزش هستند. حالا چه کسانی به مقبره ی شهدای بدر و احد و در راس همه ی آنها حمزه ی سید الشهدا حمله کرده و مقبره ها را ویران کرده است؟چرا ما اینها دوستی می کنیم؟

انگلیس وهابی ها را برای نابودی این دولت و کشور و برای از بین بردن اتحاد این ملت ایجاد کرد. آیا این انگلیس ها نبودند که وهابی ها را به وجود آوردند؟ مگر من این ها را از خودم می گویم؟

حالا شما هر کاری که همان انگلیسی ها می خواهند انجام می دهید. چرا ما باید دوست آنها باشیم؟ یکی حساب این حرف ها را پس بدهد. چرا ما باید دوست وهابی ها باشیم؟

حجر بن عدی شاهزاده بود. آنها به قبر او در سوریه حمله کردند. جسدش را از قبر بیرون آوردند و ذره ای شرمنده نشدند. جسد بعد از 1400 سال سالم بود، آن را بر داشتند و با خود بردند. شما واقعا خجالت نمی کشید؟ چرا با چنین آدم هایی دوستی می کنید؟ چرا در خاک کشورمان از آنها حمایت می کنید؟

جعفر طیار، چرا او را جعفر طیار می نامند؟ نام فامیل او جعفری هاشمی بود. او جعفربن ابی طالب بود. اما به او طیار می گفتند. او در راه اسلام در مقابل باطل جنگیده و همانند حضرت عباس دو دست خود را از دست داده بود. پیامبر فرمودند: نگران نباشید خداوند به او به جای دو دست دو بال داده و او مانند فرشتگان می تواند پرواز کند. از آن پس او را جعفر طیار نامیدند. اخیرا مقبره ایشان را هم آتش زده اند. شما با چنین افرادی دوست هستید؟!

وظیفه ی دولت حفاظت از شهروندانش است

وظیفه ی دولت حمایت و حفاظت از جان و مال و ناموس مردم است. اگر این کار را انجام ندهد حق ندارد از مردم مالیات دریافت کند. اگر این کار را انجام ندهد ضرورتی ندارد که دولت وجود داشته باشد. در آنتاکیا از یک طرف اقوام مردم را در آن سوی مرزها می کشند از طرفی دیگر تروریست ها را در خاکشان حمایت می کنند و از سوی دیگر هم به خانه ی شخص مهم و متشخصی مانند علی یارال حمله می کنند در حالی که او در خارج از کشور به سر می برده است. چطور می توانید با چنین مسائلی خود را درگیر کنید؟ شما خجالت نمی کشید؟

خداوندا به ما چشم هایی برای دیدن، قلبی برای فهمیدن و گوش هایی برای شنیدن عطا فرما. خداوند در قرآن می فرماید که مقصود از کوری، نابینایی این دو چشم نیست، چشم دل که بینا نباشد انسان از درک حقیقت عاجز است. خدایا به ما دو چشم بینا و قلبی آگاه برای درک حقیقت عطا کن.

خدایا، علی رغم وجود آمریکا و انگلیس وحدت این کشور را حفظ بفرما و علی رغم وجود دولت خود فروخته ی سعودی وحدت و یکپارچگی امت اسلامی را محافظت کن.

Diğer Haberler